عکس رهبر جدید
۰
سبد خرید شما خالی است.
دریافت ۲۷۵ فیلم دانش‌آموزی در دبیرخانه فیلم رشد
تعداد ۲۷۵ فیلم کوتاه دانش‌آموزی ارسالی از طرف اداره کل فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برای شرکت در بخش ملی پنجاه و یکمین جشنواره فیلم رشد، دریافت شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، روح الله مالمیر رئیس گروه برنامه‌ریزی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در این خصوص گفت: «پیرو همکاری‌های هر ساله اداره کل فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی با دبیرخانه فیلم رشد، در این دوره از جشنواره 275 فیلم از طرف کارشناسی فیلم و هنرهای نمایشی اداره کل مربوطه در دبیرخانه فیلم رشد واصل شده است که به زودی در چرخه بررسی قرار خواهد گرفت. این فیلم‌ها در سه قالب داستانی، پویانمایی و مستند هستند که در بخش داستانی 105 فیلم، در بخش پویانمایی 91 فیلم و در بخش مستند 79 فیلم دریافت شده است.»

قائم مقام پنجاه و یکمین جشنواره فیلم رشد در خصوص جزئیات بیشتر بخش دانش‌آموزی افزود: «بر اساس آئین‌نامه جشنواره بین‌المللی فیلم رشد فیلم‌های دانش‌آموزان دختر و پسر دوره دوم متوسطه از دو طریق برای دبیرخانه فیلم رشد ارسال می‌شود. روش اول فیلم‌هایی است که توسط کارشناسی فیلم و هنرهای نمایشی وزارت متبوع در اختیار دبیرخانه قرار می‌گیرد و روش دوم فیلم‌هایی است که توسط دانش‌آموزان متوسطه دوم به طور مستقیم برای جشنواره فیلم رشد فرستاده می‌شود. فیلم‌های ارسالی از طرف کارشناسی فیلم و هنرهای نمایشی قبلاً مراحل مدرسه، منطقه، استان و کشوری را پشت سر نهاده‌اند و پس از آن وارد رقابت بخش ملی جشنواره فیلم رشد می‌شوند. سایر فیلم‌های دانش‌آموزی که به طور مستقیم برای دبیرخانه ارسال می‌شود پس از بررسی‌های لازم و احراز شرایط موجود در آئین نامه، وارد چرخه بررسی می‌شوند.»

رئیس دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد ادامه داد: «همه دانش‌آموزانی که قبلاً آثارشان از طریق استان‌ها به مرحله کشوری سی و نهمین جشنواره فرهنگی و هنری «فردا» ارسال شده است نیازی به ارسال اثر خود برای دبیرخانه فیلم رشد ندارند اما ضروری است که تا 15 مهرماه 1400 به نشانی eff.roshd.ir مراجعه نموه و فیلم خود را در سامانه جشنواره فیلم رشد ثبت‌نام نمایند. پس از ثبت‌نام در سامانه، برای هر فیلم یک کد رهگیری صادر می‌شود که لازم است این کد توسط کارشناسی فیلم و هنرهای نمایشی و یا توسط خود دانش‌آموز به دبیرخانه فیلم رشد اعلام شود.»

مالمیر در خصوص مدارک و مشخصات مورد نیاز دانش‌آموزان جهت ثبت‌نام در سامانه جشنواره فیلم رشد تأکید نمود: «فقط دانش‌آموزان پایه‌های دهم تا دوازدهم نظری، فنی و حرفه‌ای، هنرستانی و کاردانش مجوز ثبت‌نام و شرکت در بخش دانش‌آموزی را دارند و در هنگام ثبت‌نام ضروری است که فرم «دال» موجود در سامانه را با دقت بر اساس اطلاعات موثق تکمیل نمایند.»

لازم به ذکر است مهلت ثبت‌نام در پنجاه و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد از نهم شهریورماه آغاز شده و علاقمندان تا تاریخ پانزدهم مهرماه فرصت دارند با مراجعه به نشانی eff.roshd.ir در این دوره از جشنواره شرکت نمایند.

شماره تلفن‌های دبیرخانه پنجاه و یکمین جشنواره فیلم رشد 87196563 – 87196557 - - 88301479 (021) در روزهای فعال از ساعت 8 تا 14 آماده پاسخگویی به سؤالات شرکت کنندگان می‌باشد. همچنین نشانی الکترونیکی eff.roshd@oerp.ir آماده دریافت پیام‌های مکتوب فیلم‌سازان محترم ‌خواهد بود.


منبع: واحد خبر و رسانه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی
تعداد بازدید : ۴۳۶
کد خبر : ۳,۷۵۰
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000
نظر خود را وارد کنید