جشنواره کتاب رشد

به گزارش خبرنگار سامان کتاب، داوران گروه آموزش و معارف قرآن پس از بررسی مجموع ۸ جلد کتاب، سه عنوان کتاب را در فهرست نامزدهای دریافت جایزه در گروه آموزش و معارف قرآن قراردادند.

 
اسامی کتاب‌های نامزد در گروه آموزش و معارف قرآن به شرح زیر است:

۱. فرهنگ اعلام قرآن برای کودکان: اشخاص و مکان‌ها؛ تألیف بهروز رضایی کهریز انتشارات محراب قلم

۲. حق تلاوت ۱: آموزش تجوید و مفاهیم؛ تألیف اداره کل قرآن عترت و نماز معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش از انتشارات منادی تربیت

۳. قرین‌ النور: آموزش قواعد روخوانی و روانخوانی قرآن کریم همراه با تمرینات ویژه و کاربردی؛ تألیف فهیمه ایزدی، محمد رمضانی فرد از انتشارات اسوه

 آشنایی با داوران گروه آموزش و معارف قرآن

• سیدمحمد دلبری (۱۳۵۴)، سبزوار
دکترای علوم قرآن و حدیث. مدرس مدرسه‌ها، مراکز تربیت معلم، دانشگاه امام صادق و دانشکده علوم و متون قرآنی، و داور چند دوره کتاب رشد. مقاله‌هایی دارد از جمله: «معناشناسی واژه قلب در قرآن و برداشت‌های تربیتی از آن؛ الگوی هدف‌گذاری تعلیم و تربیت دینی بر اساس آموزه‌های قرآنی؛ آسیب‌شناسی تعلیم و تربیت دینی از نگاه شهید دکتر بهشتی؛ کلام الهی خارج از مرزهای شبه‌جزیره؛ بررسی تاریخی اناجیل اربعه.» همکار تألیف کتاب‌های درسی «دین و زندگی، اصول و عقاید، و اخلاق (رشته علوم و معارف اسلامی)» بوده و کتاب‌ «تحلیل داستان حضرت ابراهیم (ع) در قرآن کریم» از او به چاپ رسیده است.

 

• یونس باقری (۱۳۴۲)، ساوه
کارشناس ارشد برنامه‌ریزی درسی. مدرس دبستان تا دبیرستان، و مدرس دوره‌های ضمن خدمت، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه آزاد، مدرس دوره‌های تربیت مدرس استان‌ها، و مدرس کشوری برنامه درسی ملی. دبیر نمونه کشوری، داور جشنواره روش‌های تدریس کشوری و داور کتاب‌های غیر درسی. ایشان در تهیه چارچوب داوری کتاب‌های غیر درسی حوزه معارف و قرآن و طراحی آزمون‌های نهایی کشوری و آزمون‌های استخدامی و اعزام به خارج نیز فعال است. در موضوعات نماز، معارف اسلامی و آموزش قرآن مقالات متعددی دارد و در تألیف «کتاب‌های درسی آموزش قرآن دوره اول متوسطه، روش تدریس قرآن متوسطه اول و نیز کتاب تدریس قرآن مراکز تربیت معلم» همکاری کرده است.

 

• مسعود تهرانی فرجاد (۱۳۴۹)، تهران
کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی. عضو شورای برنامه‌ریزی آموزشی مراکز دارالقرآن شهر تهران، عضو شورای برنامه‌ریزی گروه درسی قرآن سازمان پژوهش، مدرس کارگاه‌های تبیین انس با قرآن ویژه مربیان و کودکان، مشاور تربیتی و مدیر مراکز دارالقرآن و عضو شورای سردبیری مجله رشد پیش‌دبستانی. بیش از ۲۰ مقاله در حوزه انس با قرآن و تربیت‌بدنی نوشته و کتاب «راهنمای برنامه انس با قرآن کریم ویژه مربیان و تولیدکنندگان» را نوشته است.

 

 

دفتر انتشارات و فناوری آموزشی / واحد سامان بخشی
تعداد بازدید : ۴۱۹
کد خبر : ۳,۰۵۰
اخبار مرتبط
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید