یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۲۱
جشنواره کتاب رشد
چهار کتاب در گروه معماری نامزد دریافت جایزه شدند

به گزارش خبرنگار سامان کتاب در جریان داوری‌های هفدمین جشنواره کتاب رشد، در گروه معماری داوران با بررسی ۹ جلد کتاب، چهار کتاب را در فهرست نامزدهای دریافت جایزه در گروه داوری معماری قرار دادند.

 

اسامی کتاب‌های نامزد دریافت جایزه در گروه معماری به شرح زیر است:

۱. تکنولوژی و معماری بومی؛ تألیف: اسماعیل ضرغامی، سیده اشرف سادات از انتشارات دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

۲. آرامش در خانه ایرانی؛ تألیف سید محمد صادق طاهر طلوع و سیده اشرف سادات از انتشارات تربیت دبیر شهید رجایی

۳. نظریه پایداری اجتماعی و مجتمع های مسکونی؛ تألیف اسماعیل ضرغامی از انتشارات تربیت دبیر شهید رجایی

۴. درآمدی بر طراحی مسکن سالم؛ تألیف سید باقر حسینی و ابراهیم ناصر ترابی از انتشارات دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

 

آشنایی با داوران گروه معماری:

• پرستو آریانژاد (۱۳۵۵)، کرمانشاه
کارشناس ارشد معماری. مدرس هنرستان و آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و دانشگاه، و داور جشنواره‌های رشد، هنرهای تجسمی و مسابقات علمی و عملی. چند مقاله نوشته است با نام‌های «معرفی رشته نقشه‌کشی معماری؛ پیشرفت در کار- آموزش و تمرین؛ صلاحیت هنرآموزان رشته معماری داخلی.» کتاب‌هایی نیز از او به چاپ رسیده‌اند: «طراحی معماری؛ تزئینات سنگی، سرامیکی و پلیمری در فضاهای داخلی؛ تزئینات گچی و چوبی و پارچه‌ای؛ دانش فنی پایه رشته معماری داخلی؛ دانش فنی تخصصی رشته معماری ساختمان.»

 


• الهام سادات اعرجها (۱۳۵۰)، تهران
مدرس هنرستان‌های تهران، داور جشنواره‌های خوارزمی، هنرهای تجسمی و کتاب رشد، داور چندین دوره از مسابقات علمی عملی، و همکار دفتر تألیف در تغییر کتاب درسی متره و برآورد. دو مقاله درباره بناهای تاریخی دارد و دو  مجموعه کتاب نیز نوشته‌است: «کتاب‌های گام به گام متره و برآورد-تأسیسات و بناهای تاریخی؛ کتاب‌های کمک آموزشی نکات و نمونه سؤالات کنکور معماری.»

 

• مالک مختاری (۱۳۵۲)، شهر ری
کارشناس ارشد عمران. مدرس هنرستان از سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴، کارشناس و رئیس گروه سازمان پژوهش، و داور جشنواره کتاب رشد. دو مقاله دارد با نام‌های «بررسی رفتار قاب‌های بلند فولادی تحت تأثیر زلزله با ساختار مهاربندی مختلف» و «ارزیابی رفتار لرزه‌ای تونل‌های با پوشش بتن آرمه.» چند کتاب نیز دارد، از جمله: «مصالح ساختمان؛ کارگاه قالب‌بندی و آرماتور، راهنمای معلم حرفه‌و فن، محاسبات فنی ساختمان؛ ساختمان‌سازی.»

دفتر انتشارات و فناوری آموزشی / واحد سامان بخشی
تعداد بازدید : ۳۸۱
کد خبر : ۳,۰۳۷
اخبار مرتبط
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید