عکس رهبر جدید
۰
سبد خرید شما خالی است.
مجله تابستانه رشد از کربلا برای بچه‌ها می‌گوید
نهمین شماره از مجلات رشد دانش‌آموزی (ویژه دوره ابتدایی) در راستای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و فرصت های ناب آموزشی و تربیتی فصل تابستان، مهمان خانواده های ایرانی شد.

به گزارش واحد خبر و رسانه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی نهمین شماره از مجلات رشد دانش‌آموزی با عنوان «تابستانه»  از خردادماه 1403 در اختیار مدارس کشور قرار گرفته است. با انتشار نهمین شماره از مجلات دانش‌آموزی رشد در آخرین ماه از سال تحصیلی جاری، دوره انتشار 12 عنوان ماهنامه آموزشی و تربیتی رشد در سال تحصیلی 1403-1402 به پایان رسید. انتشار نشریات رشد در دوره جدید هم‌زمان با آغازسال تحصیلی 1404-1403 استمرار خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، مجلات دانش‌آموزی رشد کودک، رشد نوآموز و رشد دانش‌آموز ویژه پایه‌های تحصیلی اول تا ششم ابتدایی منتشر می‌شوند که در راستای توسعه عدالت آموزشی و با عنایت به ساحت‌های تربیتی، نقش مکمل و مقوم محتوای کتاب‌های درسی را ایفا می‌کنند. این نشریات تعاملی در قالب داستان، شعر، سرگرمی، بازی و... در دسترس دانش آموزان و خانواده ها و اولیای تربیتی است و به طور سراسری در مدارس کشور توزیع و عرضه می‎شوند.

بخش‌هایی از آخرین شماره این مجلات در سال تحصیلی جاری را که حاوی مطالبی با رویکردهای تربیتی، علمی، فرهنگی، سرگرمی و هنری است از نظر می‌گذرانیم؛ در این دوره از مجلات به مناسبت‌هایی همچون سالگرد رحلت امام خمینی (ره)، حماسه‌های سوم خرداد و 15 خرداد، شهادت امام محمد تقی (ع)، شهادت امام محمد باقر (ع) و اعیاد سعید قربان و غدیر توجه شده است.
 
 
رشد کودک

روی جلد نهمین شماره از ماهنامه رشد کودک در خرداد 1403 برگزاری جشن عید غدیر خم را توسط کودکان به تصویر کشیده است. همچنین تصویرسازی پشت جلد این مجله، به کودکی اختصاص دارد که در روز پیروزی فلسطین بر رژیم کودک‌کش صهیونیستی به سمت مسجد‌الاقصی در حرکت است.

«دوست من» در نهمین شماره از ماهنامه رشد کودک در خرداد 1403 در مطلبی با عنوان «مداد ایرانی» کودکان پیش‌دبستانی و پایه اول ابتدایی را با مفهوم کالای ایرانی و حمایت از این کالاها آشنا کرده است.

قصه «عکس پر از لبخند» داستان معلمی است که با بچه‌های کلاس از ویژگی‌های امام خمینی (ره) صحبت می‌کند و در ادامه داستان هم از بچه‌ها می‌خواهد شعری با عنوان «سرمشق» را که درباره امام خمینی (ره) است، به صورت سرود دسته‌جمعی در کلاس اجرا کنند. مخاطبان مجله رشد کودک نیز می‌توانند این شعر را حفظ و در مدرسه خودشان اجرا کنند.

قصه «طیرو و طیرا» در نهمین شماره رشد کودک، مخاطبان این مجله را با موضوع عید غدیر خم آشنا کرده است.

نذر کوچک، شال خوشبخت، یاور خوشبخت و... نیز از جمله مطالبی هستند که متناسب با مناسبت‌های ماه خرداد در نهمین شماره از رشد کودک منتشر شده‌اند.

 
 
رشد نوآموز

روی جلد مجله تابستانه رشد نوآموز در خرداد 1403 دانش‌آموزان را با مفهوم عید غدیر خم و اهل بیت آشنا کرده است. همچنین رشد نوآموز در تصویرسازی پشت جلد این مجله، مخاطبان خود از ماهیت شرکت والت‌دیزنی که سازنده‌ معروف‌ترین شخصیت‌های کارتونی می‌باشد در حمایت از کشتار کودکان مظلوم غزه به دست رژیم کودک‌کش صهیونیستی، پرده‌برداری می‌کند.

«زنده باد ایران» در بخش دوست من سلام،  برای دانش‌آموزان پایه‌های دوم و سوم ابتدایی مفهوم کالای ایرانی و لزوم حمایت خانواده‌‌ها از این کالاها را تبیین کرده است.

در بخش «بزرگان نیک» به مناسبت سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران داستانی با عنوان «دوستان کوچک امام» منتشر شده است. این داستان درباره بچه‌های یک مسجد است که در تلاش هستند تا کار ویژه‌ای را برای مراسم یاد بود امام خمینی (ره) انجام بدهند.

«حرف‌های خوب» در خردادماه 1403 پای «حرف‌های شیرین رهبر» نشسته است. این مطلب سخنان مقام معظم رهبری در مراسم دیدار دانش‌آموزان و همچنین مراسم جشن تکلیف را در قالب یک اطلاع‌نگاشت برای مخاطبان این مجله منتشر کرده است.

دانش‌آموزان پایه‌‌های دوم و سوم ابتدایی در داستان تصویری «برکه پرماجرا» می‌توانند با بریدن و به‌ هم چسباندن تصاویر، داستان واقعه غدیر خم را که در پشت این تصاویر روایت شده است را بخوانند.

قصه مهمانی پرنده‌ها در این شماره از رشد نوآموز زندگی یک شهید مدافع حرم به نام «شهید حسین محرابی» را برای دانش‌آموزان پایه‌های دوم و سوم ابتدایی روایت کرده است. این داستان بر اساس خاطره‌ای از دختران شهید محرابی منتشر شده است.

قصه «شیرین مثل کلوچه» نیز در نهمین شماره از رشد نوآموز به موضوع پیاده‌روی اربعین پرداخته است و مخاطبان این مجله را در قالب یک داستان با مفهوم اربعین و فلسفه پیاده‌روی در روز اربعین و زیارت مرقد امام حسین (ع) آشنا کرده است.

ریسه شاد، آب خنک، سلام، مدافعان کوچک، پند شیرین و... از دیگر مطالبی هستندکه در نهمین شماره از رشد نوآموز برای دانش‌آموزان پایه‌های دوم و سوم ابتدایی منتشر شده‌اند.

 
 
رشد دانش‌آموز

رشد دانش‌آموز در خرداد 1403 مطالب متنوعی منتشر کرده است. شعرها و داستان‌های مناسبتی در نهمین شماره این مجله برای دانش‌آموزان پایه‌های چهارم، پنجم و ششم منتشر شده است. روی جلد این شماره از مجله، مرتبط به داستان «آفتاب در نمایشگاه» است. این داستان برداشتی آزاد از بازدیدهای مقام معظم رهبری از نمایشگاه کتاب تهران است.

همچنین پشت جلد این شماره از رشد دانش‌آموز به آخرین قسمت «تاریخ فلسطین» اختصاص یافته است. مخاطبان این نشریه، همانند شماره های گذشته، با بریدن و به هم چسباندن تکه‌های تصاویر، می‌توانند بخش دیگری از تاریخ فلسطین را در پشت این تصاویر بخوانند.

در بخش یادداشت سردبیر، با موضوع «برای ایران، برای ایرانی» مخاطبان این مجله با مفهوم کالای ایرانی و لزوم حمایت از این کالاها آشنا شده‌اند.

«پیاده‌روی با برکت»، داستان پسری به نام پارسا است که به مناسبت چهاردهم خرداد ماه، سالروز رحلت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران در صدد تهیه یک روزنامه‌‌دیواری با موضوع زندگی امام خمینی (ره) است.

داستان «اولین سرود؛ آخرین سرود» رشد دانش‌آموز، قصه‌ای از تلاش نوجوانانی است که سعی دارند برای مراسم عید غدیر خم سرودی را اجرا کنند و در این مسیر با مشکلاتی مواجه می‌شوند. رشد نوآموز در پایان این داستان، از دانش‌آموزان پایه‌های چهارم، پنجم و ششم دعوت کرده است تا با تهیه نهمین شماره این مجله در خردادماه 1403 در این پویش شرکت کنند.

«مردی از آسمان» به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدارهای سالگرد رحلت امام خمینی (ره) در قالب یک اطلاع‌نگاشت برای دانش آموزان این مجله پرداخته است.

نمایشنامه مجله تابستانه رشد دانش آموز، به مناسبت فرارسید ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در تیرماه 1403، «تعزیه اذن میدان خواستن حضرت قاسم (ع)» را منتشر کرده است. مخاطبان رشد دانش آموز می‌توانند در ایام ماه محرم، این نمایش را در مساجد یا مدارس خود اجرا کنند.

دو داستان با عنوان‌های «نماز تازه تازه» و «تنها مرد خانه» خاطراتی از فرزندان شهید مدافع حرم، شهید سیدرضا حسینی است که در قالب داستان در رشد دانش‌آموز منتشر شده است.

سرگرمی نهمین شماره رشد دانش‌آموز با عنوان از «مکه تا کربلا» مسیر تاریخی را در قسمت‌های مختلف این سرگرمی مشخص کرده و از مخاطبان خواسته تا با جواب دادن به سؤالات مطرح شده، مسیر مکه تا کربلا را طی کنند و پاسخ‌های خودشان را برای مجله ارسال کنند.

 
 
نسخه چاپی ماهنامه‌های دانش‌آموزی رشد در بخش فروش و اشتراک وبگاه مجلات رشد به فروش می‌رسد. برای ثبت نام در وبگاه و خرید نشریات رشد اینجا را انتخاب کنید.
 
 

 

برنامه‌های مجلات دانش‌آموزی «رشد کودک»، «رشد نوآموز» و «رشد دانش‌آموز» ویژه پایه‌های تحصیلی اول تا ششم ابتدایی در سال تحصیلی 1403-1402 را اینجا ببینید:

 

 

منبع: واحد خبر و رسانه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی
تعداد بازدید : ۱۲۲
کد خبر : ۴,۴۰۶
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000
نظر خود را وارد کنید