عکس رهبر جدید
۰
سبد خرید شما خالی است.
محمود، معلم دانش‌آموزانش در مدرسه و جبهه
هشتمین شماره از ماهنامه‌های دانش‌آموزی رشد دوره ابتدایی با تولیدات جدید در «پاسداشت مقام معلم» و «دهه کرامت» چاپ و منتشر شدند.

به گزارش واحد خبر و رسانه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی، ماهنامه‌های آموزشی و تربیتی رشد کودک، رشد نوآموز و رشد دانش‌آموز از گروه ویژه دانش‌آموزان دوره ابتدایی، که توسط سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به عنوان جزئی از بسته‌‌های تربیت و یادگیری، در چارچوب اهداف نظام آموزش‌وپرورش جمهوری اسلامی ایران تولید و منتشر می‌شوند، در هشتمین و آخرین شماره سال تحصیلی جاری، به مطالبی با نگاه ویژه به «ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر»، «ولادت امام رضا (ع)»، «دهه کرامت:، «شهات امام جعفر صادق (ع)»، «روز معلم»و «روز ملی خلیج فارس» پرداخته‌اند.

با هم بخش‌هایی از این مجلات را ببینیم:

 

 

رشد کودک

تصویر روی جلد هشتمین شماره از رشد کودک در اردیبهشت 1403، با یک شعر به استقبال روز معلم رفته است.

مطلب دوست من به مناسبت روز معلم، با عنوان «بازیگوشی» در قالب یک داستان تصویری مفهوم توجه به صحبت‌های معلم در کلاس درس را به کودکان پیش‌دبستانی و پایه اول می‌آموزد.

یه مناسبت پایان سال تحصیلی، قصه‌درس هشتمین شماره از رشد کودک در قالب یک داستان به موضوع «جشن الفبا» برای دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی پرداخته است.

قصه‌های دیدنی رشد کودک به مناسبت دهم اردیبهشت ماه که مصادف با روز ملی خلیج فارس است، داستانی از اقتدار نیروی دریایی ایران در پاسداری از مرزهای ایران درخلیج فارس را با عنوان «روباه فراری» به تصویر کشیده است.

پشت جلد این شماره از رشد کودک به تصویری از شادی کودکان فلسطینی پس از پیروزی در نبرد با رژیم اشغالگر قدس مزین شده است.

شعرهای «گلدان زیبا» به مناسبت میلاد امام رضا (ع) و «روز معلم» به مناسبت دوازدهم اردیبهشت ماه، قصه‌های «مهربان‌تر از فرشته» به مناسبت سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر، «آداب زیارت» و «راز لبخند» به مناسبت میلاد هشتمین امام شیعیان امام رضا (ع) و «جشن خواهر برادری» به مناسبت دهه کرامت از جمله مطالبی هستند که در هشتمین شماره رشد کودک برای کودکان پیش‌دبستانی و دانش آموزان پایه اول ابتدایی منتشر شده است.
 
 
رشد نوآموز

شهید ابراهیم هادیرشد نوآموز به مناسبت روز معلم و روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌‌ای، در هشتمین شماره این مجله در اردیبهشت 1403 تصویری از شهید ابراهیم هادی را منتشر کرده است. شهید هادی معلمی فداکار بود که برای تربیت دانش‌آموزانش بسیار تلاش کرد. این شهید بزرگوار به ورزش نیز علاقه زیادی داشت و در ورزش پهلوانی و ورزش باستانی فعال بود.

تصویر پشت جلد هشتمین شماره از رشد نوآموز نیز تصویری از رژیم اشغالگر قدس که مانند یک تار عنکبوت سست، در اطراف بیت‌المقدس تنیده شده را به تصویر کشیده است.

نمایشنامه‌ «کولر گازی» به مناسبت روز معلم، شعر «استقبال» و داستان «بیز‌بیز فراموش‌کار» به مناسبت میلاد امام رضا (ع) و «مترسکی که همیشه لبخند داشت» به مناسبت شهادت امام صادق (ع) از جمله دیگر مطالبی هستند که برای دانش‌آموزان پایه دوم و سوم ابتدایی در این شماره از رشد نوآموز منتشر شده‌اند.
 

 

رشد دانش‌آموز

به مناسبت روز معلم، در هشتمین شماره رشد دانش‌آموز در اردیبهشت 1403 تصویری از شهید محمود موافق منتشر شده است. شهید موافق معلم هنرستانی در منطقه 10 تهران بود که تأثیر زیادی بر دانش‌آموزان و همکاران خود داشت.

همزمان با 15 اردیبهشت ماه که مصادف با سالروز شهادت پنجمین امام شیعیان، امام صادق (ع) می‌باشد، داستانی با عنوان «راست می‌گوید» بر اساس یکی از احادیث این امام بزرگوار منتشر شده است که دانش‌آموزان مخاطب این مجله را با مفهوم ساده‌زیستی آشنا می‌کند.

همچنین به مناسبت روز معلم، داستان «هدیه توپ‌ توپی» در رشد دانش‌آموز منتشر شده است.  این داستان درباره دانش‌آموزی به نام مهسا و ترس او از معلم درس جغرافیای مدرسه‌اش است که با ماجرایی بسیار خوش و جالب برای مخاطبان به پایان می‌رسد.

در پشت جلد رشد دانش‌آموز، جورچینی از تاریخ فلسطین منتشر شده که دانش‌آموزان پس از چسباندن قطعات این جورچین سومین قسمت از تاریخ فلسطین را مشاهده خواهند کرد. کاردستی با عنوان «یک سبد قدردانی» و شعر «مثل آفتاب» به مناسبت روز معلم، داستان «فقط پسرها» به مناسبت میلاد حضرت معصومه (س)، داستان «سبک نشمارید» به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) و شعر «کبوترانه» به مناسبت میلاد امام رضا (ع) از جمله دیگر مطالب منتشر شده در این شماره از رشد دانش‌آموز برای دانش‌آموزان پایه‌‌های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی می‌باشند.

 
  

  گزارش تصویری فعالیت‌های مجلات رشد دانش‌آموزی دوره ابتدایی را اینجا ببینید.

 

 

نسخه چاپی ماهنامه‌های دانش‌آموزی رشد در بخش فروش و اشتراک وبگاه مجلات رشد به فروش می‌رسد. برای ثبت نام در وبگاه و خرید نشریات رشد اینجا را انتخاب کنید.

 

  

منبع: واحد خبر و رسانه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی
تعداد بازدید : ۲۸۵
کد خبر : ۴,۳۷۶
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000
نظر خود را وارد کنید