عکس رهبر جدید
۰
سبد خرید شما خالی است.
برندگان پنجاه‌وسومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد معرفی شدند
پنجاه‌وسومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی «رشد» ششم دی ماه در پردیس سینمایی باغ کتاب به کار خود پایان داد.

به گزارش واحد خبر و رسانه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی، آیین پایانی پنجاه‌وسومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد در پردیس سینمایی باغ کتاب تهران با حضور دکتر رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش؛ سردار اسکندر مؤمنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ محمد خزاعی، رئیس سازمان سینمایی؛ حجت‌الاسلام دکتر علی لطیفی، معاون وزیر و رئیس سازمان؛ محمدصالح مذنبی، مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی؛ حامد علامتی، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اعضای هیئت‌های داوران و برگزیدگان جشنواره برگزار شد.

در این مراسم اسامی نفرات برتر در بخش‌های مختلف از سوی دبیرخانه پنجاه‌وسومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد به شرح زیر اعلام شد:


برندگان پنجاه‌و‌سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم رشد در بخش بین‌الملل

بخش پویانمایی

• دیپلم افتخار: «روح قلب بررگ» از انگلستان

 • تندیس سیمین: «نسل آلفا» از برزیل

 • تندیس زرین: «ده سالگی» فاطمه جعفری از ایران

 

مستند بلند

 • تندیس سیمین: «سیاره خاک» مارک ورکرک از هلند

 • تندیس زرین: «ماجرای سال آخر» مهدی جین‌شناس از ایران


مستند کوتاه 

• دیپلم افتخار: «ذهن ما» یان رودریگز از مکزیک، «پروژه لوکا» سرخیو ساندوا از اسپانیا، «رویای یک اسب» مرجان خسروی از ایران

 تندیس سیمین: «بی‌پناه» سیما سررشته‌داری از ایران

 تندیس زرین: «مامان من به فضا می‌رم» آندرانیک سارگسیان از روسیه

 

داستانی بلند

• دیپلم افتخار: «۷۶۰۰» به تهیه‌کنندگی علی اسیوند

• تندیس سیمین: «کاپیتان» به تهیه‌کنندگی سیدصابر امامی

 تندیس زرین: «تیگار تاچ»

 • جایزه ویژه داوران: پویانمایی «بچه‌زرنگ»

 

داستانی کوتاه

• دیپلم افتخار: «آن بالا هوا سرد است» و «دو زندگی سپیده»،

 تندیس زرین: «جان داد» فاطمه جعفری



برندگان پنجاه‌و‌سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم رشد در بخش دانش‌آموزی

داستانی کوتاه

• دیپلم افتخار: «میدون» علی و کوثر استودان


پویانمایی

• تندیس زرین: زیبا معروفی برای «اتصال»

 

 فیلم کوتاه

تندیس زرین: آیلین محمودزاده برای «تحفه»

 

مستند کوتاه

• میدون / کارگردانان: علی استودان و کوثر استودان / استان گیلان / تندیس زرین


فیلمنامه

• کابوس/ سروش کشاورز / استان لرستان / تندیس زرین

• سه بامداد / سارو حبیبی و ماردین زمانی / استان فارس / تندیس سیمین



برندگان پنجاه‌و‌سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم رشد در بخش فرهنگیان فیلمساز

پویانمایی

 • تندیس زرین: حاتم ساعدپناه برای «سرزمین سبز»

 • تندیس سیمین: زهره تاج‌پیکر برای «دیوار»


داستانی کوتاه

• تندیس زرین: هادی خدیو برای «اتاق گفت وگو»


مستند کوتاه ملی

• تندیس زرین: «قدم‌های محکم» حدیث نریمانی

 

فیلمنامه

 •  لوح تقدیر: راضیه یوسفی برای فیلمنامه «پوستر»

 •  دیپلم افتخار: فاطمه داوودی مازندرانی برای فیلمنامه «راه‌پله»

 •  تندیس زرین: سیداحسان حسینی برای فیلمنامه «آشغال»

 •  تندیس سیمین: مهران سلطانیان برای فیلمنامه «بابانگهدار»

 

برندگان پنجاه‌و‌سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم رشد در بخش آزاد

 •  قدردانی: عباس قدیرمحسنی برای فیلمنامه «یک جای دور»

  دیپلم افتخار: فردین انصاری برای فیلمنامه «به شرط»

 •  تندیس سیمین: اسماعیل عظیمی برای فیلمنامه «بچه‌خوان»

 •  تندیس زرین: محسن دانشور برای فیلمنامه «ممدوک»

 

 

جایزه ویژه دبیر و حامی جشنواره

• نشان ویژه ایثار و از خود گذشتگی: فیلم «شورشی» علی سلمانی

• جایزه ویژه داوران: در بخش فیلمنامه: صدیقه حسن‌زاده برای «شیلان»

• جایزه ویژه «یاری گران زندگی»: «تکیه‌گاه» مصطفی کرملو

 

منبع: واحد خبر و رسانه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی
تعداد بازدید : ۴۷۱
کد خبر : ۴,۳۰۷
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000
نظر خود را وارد کنید