عکس رهبر جدید
۰
سبد خرید شما خالی است.
جشنواره فیلم رشد باید در خدمت نظام آموزشی باشد
دبیر پنجاه‌ویکمین جشنواره بین المللی فیلم‌های آموزشی تربیتی رشد تأکید کرد نیازمند آثاری با محوریت برنامه درسی و کتاب‌های درسی هستیم.

محمدابراهیم محمدی در گفت‌وگو با روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با تأکید بر اینکه این جشنواره باید در خدمت نظام آموزشی باشد، اظهارداشت: تلاش می‌کنیم به مخاطبان هنرمند این جشنواره مشورت‌های لازم را برای کارآمدی بیشتر تولیدات در چرخه آموزشی ارائه نماییم؛ در همین راستا نیازمند همراهی و هم‌اندیشی برای کارآمدی و اثربخشی جهت هدایت آثار تولیدی بر محور نیاز و حمایت از برنامه درسی و کتاب های درسی هستیم.

فراخوان جشنواره

وی در خصوص اعلام فراخوان عمومی جشنواره گفت: فراخوان جشنواره تهیه شده و به محض دریافت مجوز اطلاع رسانی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، منتشر خواهد شد؛ البته تیزر تبلیغاتی و محورهای مرتبط و مختلف این جشنواره بزودی به استحضار علاقه‌مندان خواهد رسید.

ساختار جشنواره

دبیر جشنواره پنجاه‌ویکم فیلم رشد با اشاره به اینکه قرار است در این دوره از جشنواره از ظرفیت‌های هنری و رسانه‌ای بیرونی نیز بیشتر استفاده شود، بیان داشت: با تشکیل شورای سیاستگذاری جشنواره و تعامل برون سازمانی قطعا اعضای شورا از دغدغه مندی و هم افزایی خوبی برخوردار خواهند بود. ضمن آنکه کمیته ها، شوراهای داوری، بین الملل، آموزش و پشتیبانی و... کار سامان یابی را انجام می دهند.

محمدی در خصوص مخاطبان جشنواره نیز گفت: در این جشنواره سه طیف مخاطب؛ هنرمند فرهنگی و دانش آموزی، مخاطبان آزاد شامل هنرمندان فعال و آزاد و مخاطبان بین الملل را خواهد داشت که پیش بینی می کنیم آثار بین‌المللی و آثار مربوط به معلمان و دانش آموزان از حجم کمّی و کیفی قابل توجه و متناسب برخوردار باشند.

تکلیف آثار منتخب

دبیر پنجاه‌ویکمین جشنواره بین المللی فیلم‌های آموزشی تربیتی رشد در مورد آثار منتخب جشنواره ادامه داد: آثار منتخب پس از ارزیابی و بررسی‌های هنری فنی، فرهنگی و محتوایی با نظر هیأت انتخاب و تامین نظر صاحبان آثار در قالب QR CODE  بعنوان مکمل و غنی‌سازی مفاهیم و موضوعات درسی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. این نوع بهره‌گیری از دستاوردها و خروجی این جشنواره در ذیل مفاهیم و موضوعات درسی یکی از امتیازات این جشنواره محسوب می شود. این اتفاق می‌تواند برای صاحبان آثار هم اتفاق مبارک باشد؛ از این نظر که این آثار در دسترس و اختیار دانش آموزان و خانواده‌ها قرار می گیرد و می‌تواند در کنار درس و فرایند یاددهی و یادگیری به عنوان یک مکمل فضای کلاس را خوشایند و لذت بخش کند.

آموزش ضمن برنامه

وی گفت:از پدیدآورندگان فیلم‌های آموزشی حمایت می‌کنیم ضمن آنکه برای معلمان و دانش آموزان گرامی نیز کلاس‌های آموزشی تشکیل می‌دهیم؛ فرصت را برای ارتقاء و انتقال نیازها و مفاهمه بیشتر برای کارآمدی و تاثیر افزون تولیدات ایجاد می کنیم؛ هر چند در این جلسات آموزشی از توان و تخصص و دانش چهره‌های برجسته داخلی و بین‌المللی در آموزش معلمان هنرمند استفاده خواهد شد.


منبع: سایت سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی
تعداد بازدید : ۵۴۰
کد خبر : ۳,۷۰۶
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000
نظر خود را وارد کنید