عکس رهبر جدید
دومین هفته سلسله وبینارهای مجلات رشد با سرگروه‌های آموزشی استان‌های کشور
دومین وبینار از سلسله جلسات دفاتر مجلات رشد با سرگروه‌های آموزشی استان‌های کشور با هدف تعامل و برقراری ارتباط بیشتر مجلات رشد برگزار می‌شود.

مجلات رشد به عنوان جزئی از بسته‌های تربیت و یادگیری بیش از پنج دهه است که مخاطبان خود را از محتوای مکتوب خود بهره‌مند می‌سازد. این مجلات با افزایش سطح مطالعه در بین دانش‌آموزان، فرهنگیان و علاقه‌مندان با نگاه حکمت‌آموز و خلاق همواره مورد توجه مدیران مدارس و فرهنگیان در سطح مدارس کشور است. پشتیبانی از برنامه درسی و کتاب‌های درسی نیز یکی دیگر از وظایف مجلات رشد است. آموزش غیرمستقیم به مخاطبان با نگاه به اهداف سند تحول بنیادین از وظایفی است که هیچگاه مورد غفلت واقع نشده است. اما قرار است مخاطبان اتفاق جدیدی را در این مجلات تجربه کنند. تغییر و تحولی که نه تنها مقوم اهداف قبلی است بلکه کام مخاطبان را شیرین خواهد کرد.

 

به گزارش واحد خبر و رسانه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی، با هدف تعامل و برقراری ارتباط بیشتر مجلات رشد با سرگروه‌های آموزشی استان‌های کشور سلسله جلسات وبیناری از سوی دفاتر مجلات رشد برگزار می‌شود. بر اساس این گزارش دومین جلسه از سلسله جلسات وبیناری دفاتر مجلات رشد با سرگروه‌های آموزشی استان‌های کشور طی هفته آینده از سوی سه مجله رشد آموزش علوم زمین، رشد آموزش قرآن کریم و رشد آموزش زبان‌های خارجی برگزار خواهد شد.

 

رشد آموزش علوم زمین

با هدف تعامل و برقراری ارتباط بیشتر با سرگروه‌های زمین‌شناسی استان‌های کشور و در راستای جلب مشارکت دبیران و سرگروه‌های آموزشی زمین‌شناسی در تولید محتوا برای فصلنامه رشد آموزش علوم زمین، جلسه‌ای با حضور سردبیر و اعضای تحریریه این مجله و سرگروه‌های زمین‌شناسی همه استان‌ها به صورت وبینار برگزار خواهد شد.

در این جلسه که روز شنبه 12 تیرماه 1400 از ساعت 10 تا 12 برگزار می‌شود، توضیحات لازم در خصوص قالب‌های مورد قبول مجله نیز ارائه خواهد شد. این قالب‌ها عبارتند از: مقاله، مصاحبه، یادداشت، خاطره، داستان، حکایت، عکس، اینفوگرافی، فیلم، پادکست، کلیپ، گزارش، خبر، دیدگاه و...

قابل ذکراست دبیران و آموزشگران علوم زمین و زمین‌شناسی علاقه‌مند می‌توانند تجربه‌های زیسته و کاربردی خود را در محورهای مختلف به دفتر مجله رشد آموزش علوم زمین ارسال نمایند.

 

* * *

 


رشد آموزش قرآن کریم و عربی

همچنین به منظور تعامل و ارتباط بهتر و بیشتر با سرگروه‌های آموزشی درس قرآن کریم و عربی در استان‌ها و جلب مشارکت آن‌ها در تولید محتوا برای مجله رشد قرآن کریم، وبیناری برگزار خواهد شد. این وبینار به منظورتعامل و ارتباط بهتر و بیشتر با سرگروه‌های آموزش ابتدایی استان‌ها و جلب مشارکت آن‌ها در تولید محتوا و همچنین در راستای ایفای نقش پل ارتباطی بین مخاطبان و مؤلفان برگزار می‌شود.

این نشست تعاملی و علمی روز سه‌شنبه 15 تیرماه 1400 از ساعت ساعت 9 تا 10/30 و با حضور سردبیر و اعضای تحریریه مجله تخصصی رشد آموزش قرآن کریم و عربی برگزار خواهد شد.

 

* * *رشد آموزش زبان‌های خارجی

هیئت تحریریه مجله رشد آموزش زبان‌های خارجی نیز با هدف تعامل و برقراری ارتباط بیشتر با سرگروه‌های آموزشی درس زبان استان‌های کشور و در راستای جلب مشارکت دبیران و سرگروه‌های این رشته در تولید محتوا برای این مجله، جلسه‌ای به صورت وبیناری و با حضور سردبیر و اعضای تحریریه و سرگروه‌های زبان همه استان‌ها برگزار خواهدکرد.

در این جلسه که روز چهار‌شنبه 16 تیرماه 1400 از ساعت 10 تا 11/30 برگزار می‌شود، در خصوص قالب‌های مطالب مجله از جمله مقاله، مصاحبه، یادداشت، خاطره، داستان، حکایت، عکس، اینفوگرافی، فیلم، پادکست، کلیپ، گزارش، خبر، دیدگاه و ... گفت‌وگو می‌شود.

از دبیران درس زبان علاقه‌مند دعوت می‌شود تجربه‌های زیسته و کاربردی خود را در محورهای مختلف به دفترمجله رشد آموزش زبان‌های خارجی ارسال کنند.منبع: واحد خبر و رسانه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی
تعداد بازدید : ۳۸۸
کد خبر : ۳,۶۹۶
محمودی
۱۴۰۰/۰۴/۱۹
0
0
0

با عرض سلام این خبری که مشاهده نمودم با عنوان" دومین هفته سلسله وبینارهای مجلات رشد با سرگروه‌های آموزشی استان‌های کشور " بسیار باعث شگفتی ام گردید و سوالات متعددی را برایم ایجاد نمود و خوشحال می شوم پاسخ تعدادی از آن را که برایتان مطرح می نمایم،بدانم. (البته من دبیر دروس بالا نیستم) 1) چرا فقط سرگروههای آموزشی استان حضور داشته باشند؟ مگر مخاطبان اصلی مجلات فقط همین گروه می باشند؟. 2) چرا معلمان نتوانند در این وبینارها شرکت کنند و از دغدغه های خود برایتان بگویند؟ اینکه اگر نقصی و

مدیر سایت
۱۴۰۰/۰۴/۲۰
0
0
0

همکار ارجمند، با سلام
همانگونه که می‌دانید امکان برگزاری وبینار برای همه معلمان محترم سراسر کشور به دلیل تعداد زیاد این عزیزان امکان‌پدیر نمی باشد. لذا این وبینار برای سرگروه‌های محترم آموزشی به نمایندگی از معلمان عزیز برگزار می شود. چنانچه هریک از معلمان بخواهند نظراتشان انعکاس یابد می‌توانند با سرگروه‌های آموزشی تماس بگیرند تا نظراتشان در این وبینارها مطرح شود.‌نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000
نظر خود را وارد کنید