عکس رهبر جدید

مشخصات نشریه

رشد برهان ریاضی دوره‌ متوسطه دوم

 

 ویژه دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم (پایه‌‌های دهم، یازدهم و دوازدهم)

 این مجله در 55 صفحه متن و ۴ صفحه جلد، سه شماره در هر سال تحصیلی منتشر می‌شود.


انتشار این مجله به صورت فصلنامه از مهرماه ۱۳۷۰ با عنوان مجله ریاضی برهان برای دانش‌آموزان دبیرستان توسط «انتشارات مدرسه» آغاز شد و از مهرماه ۱۳۸۱ (شماره ۳۷) به بعد تحت نظارت و مسئولیت دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی قرار گرفت. در واقع، برهان به مجلات رشد پیوست و نام آن به رشد برهان متوسطه تغییر یافت. با تغییر نظام آموزشی، و از شماره ۷۹ این مجله، رشد برهان ریاضی دوره متوسطه دوم نامیده شد. این مجله از مهر ۱۳۹۴ (شماره ۸۷) به‌صورت ماهنامه و از مهر ۱۳۹۷ به صورت فصلنامه منتشر می‌شود.
هر شماره از این مجله شامل مطالب متنوعی در ارتباط با ریاضیات دوره دوم متوسطه است. در دوره دوم متوسطه حدود ۱۰ تا ۱۲ عنوان کتاب ریاضی تدریس می‌شود. مجله برهان دارای مقالات کمک‌ آموزشی برای کمک به رفع نواقص کتاب‌ها و تکمیل مباحث آن‌ها و نیز مقالات دانش‌افزایی در ارتباط با این موضوعات است. همچنین مقالاتی حاوی مباحث جذاب مرتبط با ریاضیات، مانند تاریخ و فلسفه ریاضی، معرفی مجلات، نرم‌افزارها و فیلم‌های مرتبط با دانش ریاضی، معرفی ریاضی‌دانان معاصر و قدیم ایران و جهان، داستان‌ها، لطیفه‌ها خواندنی‌های مرتبط با ریاضیات، جدول، سرگرمی و معما و... تقدیم مخاطبان خواهد شد.
ارتباط هرچه بیشتر با دانش‌آموزان و دبیران ریاضی دوره دوم متوسطه و علاقه‌مند کردن آن‌ها به مطالب جنبی ریاضی و دست به قلم شدن آن‌ها، یکی از اهداف اصلی مجله است.


نشانی دفتر مجله
تهران، صندوق پستی ۶۵۸۵ - ۱۵۸۷۵  (رشد برهان ریاضی دوره متوسطه
دوم)

نشانی پست الکترونیکی مجله
borhanmotevaseteh2@roshdmag.ir

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000
نظر خود را وارد کنید