عکس رهبر جدید

از دشت مغان تا غار یخگان

 ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  فایلهای مرتبط
از دشت مغان تا غار یخگان

واژه‌شناسی

واژه «اردبیل» نشئت گرفته از واژه اوستایی «آرتاویل» است که از دو کلمه «آرتا» و «ویل» به معنی«شهر مقدس» تشکیل شده ‌است. به روایت اوستاییان، زرتشت، پیامبر ایرانی، در کنار رود «ارس» به دنیا آمد و در این سرزمین زندگی کرد و به ترویج دین پرداخت. از زمان‌های گذشته، اردبیل به عنوان «دار‌الارشاد» از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است، به‌طوری که در دوره صفویه از لحاظ سیاسی و اقتصادی سرآمد شهرهای ایران به شمار می‌رفت.

 

شهرستان‌ها

استان اردبیل 12 شهرستان به نام‌های اردبیل، بیله‌سوار، پارس‌آباد، خلخال، کوثر، گرمی، اصلاندوز، مشکین‌شهر، نمین، نیر، انگوت و سرعین دارد و از لحاظ جمعیتی هفدهمین استان کشور به‌ شمار می‌رود.

 

آب و هوای اردبیل

استان اردبیل در منطقه کوهستانی واقع شده و دارای اقلیم خشک سرد است. ویژگی‌های خاص جغرافیایی و توموگرافی استان، وجود رشته کوه‌هایی با ارتفاع بیش از 4000 متر و دشت‌های وسیع باعث شده است که این استان از لحاظ میزان نزولات جوی وضعیت بهتری نسبت به سایر منطقه‌های کشور داشته باشد.

 در کنار جاذبه‌های گردشگری، استان اردبیل آب و هوای پاک و ملایمی دارد که هر مسافری را شیفته‌ خود می‌کند. علاوه بر این‌، مردم اردبیل بسیار مهمان‌نواز هستند و با نهایت احترام از گردشگران پذیرایی می‌کنند.


۱۹۶
کلیدواژه: رشد جوان، سرای امید،دشت مغان،غار یخگان،اردبیل،آرتاویل، از دشت مغان تا غار یخگان،نسرین بیژنی،
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید