عکس رهبر جدید
۰
سبد خرید شما خالی است.
پیام رئیس جمهور به بیستمین جشنواره کتاب رشد
رئیس محترم جمهوری خطاب به بیستمین جشنواره ملی کتاب رشد پیامی را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، آیت الله ابراهیم رئیسی در پیامی به بیستمین جشنواره ملی کتاب رشد سه جهت را پیش روی سازمان پژوهش و وزارت آموزش و پرورش تعیین کرد. پیام ریاست جمهوری را حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی لطیفی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی قرائت کرد.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

انقلاب اسلامی برای تداوم و نزدیک شدن به غایت خود نیازمند پرورش انسانهایی است که بتوانند آرمانهای این انقلاب را در امتداد تاریخ و در سراسر پهنه گیتی محقق سازند؛ لذا در بلند مدت مهمترین ماموریت انقلاب اسلامی پرورش انسان و مهمترین موضوع نظام اسلامی، مسئله آموزش و پرورش است. در نتیجه همه دستگاهها و نهادهای سیاستگذار و فرهنگی می‌بایست آموزش و پرورش را در اولویت و صدر امور و فعالیتهای خود قرار دهند.

کتاب این «چشم جهان‌بین» و دریچه‌ای به سوی حقیقت همواره و در طول تاریخ بشر به عنوان اصلی ترین قالب و ابزار انتقال معرفت و تعلیم و تعلّم از جایگاه ممتازی برخوردار بوده است. امروز نیز با همه پیشرفتهای خیره کننده علم و فناوری باز هم کتاب جایگاه محوری خود را از دست نداده نخواهد داد. در این میان گسترش نفوذ رویدادهایی چون «جشنواره ملی کتاب رشد» میتواند نوید بخش حرکت به سمت تربیت نسل تراز انقلاب اسلامی باشد توجه به این نکته اساسی لازم است که شروع و پایان هر جشنواره ای نقطه آغاز استعدادیابی شناسایی و پرورش استعدادهاست.

وزارت آموزش و پرورش به ویژه سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به عنوان متولّی اصلی جشنواره می‌بایست در سه جهت، حرکتی رو به پیش را ممکن سازد. اول: ارتقای ادبیات کودک و نوجوان از طریق آموزش و فعالسازی نویسندگان خلاق و متعهد؛ دوم: تلاش برای توسعه دانش‌های ضروری و مرتبط؛ سوم: هموارسازی عرصه توزیع و معرفی «کتابهای تراز». همچنین رصد و حمایت از جریانهای تولید محتوا و نیز افزایش تمرکز بر انواع قالبهای نو در انتقال محتوا از نکات اساسی باید باشد. شایسته است در اجرای منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) توجه ویژه به مخاطبین فراوان در جهان اسلام و عرصه بین‌الملل در اولویت سیاست گذاران این عرصه قرار گیرد.

از وزیر محترم آموزش و پرورش و تمام دست اندرکاران بیستمین دوره جشنواره ملی کتاب رشد، ناشران، نویسندگان، تصویرگران، داوران و دیگر عزیزانی که برای تولید و توزیع و معرفی کتاب خوب تلاش می کنند، صمیمانه تشکر نمایم.

سید ابراهیم رئیسی


منبع: وبگاه سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی
تعداد بازدید : ۵,۴۳۸
کد خبر : ۴,۱۳۰
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000
نظر خود را وارد کنید