عکس رهبر جدید
۰
سبد خرید شما خالی است.
نامزدهای بیستمین دوره جشنواره ملی کتاب رشد اعلام شد
دبیرخانه بیستمین جشنواره ملی کتاب رشد نامزدهای ۱۵ بخش داوری این دوره از جشنواره را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره ملی کتاب رشد به عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی کشور در حوزه کودک و نوجوان، امروز دوشنبه دهم بهمن‌ماه در سالن شماره یک باغ کتاب تهران با حضور مسئولان و صاحب‌نظران فرهنگی کشور، معلمان، دانش‌آموزان، ناشران و نویسندگان برگزیده برگزار خواهد شد به همین منظور دبیرخانه جشنواره نامزدهای بخش‌های مختلف را اعلام کرد.

 

هیئت داوران بخش تصویرگری، آقایان کوروش پارسانژاد، حسین یوزباشی و احمد مهدوی قائمی نامزدهای بهترین آثار در این بخش را به شرح زیر معرفی کردند:

• ویزویزو تره، انتشارات سوره مهر؛

• مجموعه فرهنگ وقف، انتشارات به نشر؛

• راز دانه کوچولو، انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی؛

• چه کسی نامه را به شیشه چسبانده بود؟، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛

• ترس ترس، کی...؟ کو ...؟ ، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛

• گوزن زرد، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛

• بزرگ گوش کوچک، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان،

• مثل تو بانوی من فاطمه از نشر رود آبی؛

 

هیئت داوران بخش ادبیات، خانم‌ها ملاحت نجفی عرب، صدف گلمرادی و مرجان سجودی، نامزدهای بهترین آثار در این بخش را به شرح زیر معرفی کردند:

• شرلوک هولمز For Dummies-، نشر آوند دانش؛

• هوشنگ گلشیری، نشر گویا؛

• گهواره گربه و دیگر هیچ: بررسی جریان‌های ادبی مخالف در آمریکا، نشر کانون اندیشه جوان؛  

• رسم شاعری: تدوین موضوعی بیانات آیت‌الله ‎خامنه‌ای درباره شعر، نشر کانون اندیشه جوان؛

• بازی متن و تصویر در کتاب‌های تصویری، نشر مؤسسه فرهنگی مدرسه برهان (انتشارات مدرسه)؛

 

هیئت داوران بخش تفکر و سبک زندگی، آقای سجاد مهدی‌زاده و خانم‌ها فهیمه فداکار داورانی و نفیسه  نجفی قدسی نامزدهای بهترین آثار در این بخش را به شرح زیر معرفی کردند:

• محرمانه با فرزندم، انتشارات دفتر نشر معارف؛

• اقتصاددانان فردا: تربیت اقتصادی کودک، انتشارات دفتر نشر معارف؛

• بوی ماه مهر: مهارت‌های همراهی والدین با فرزندان، نشر مهرستان؛  

• بچه‌های سرمایه‌دار: مهارت‌های تربیت اعتقادی کودک و نوجوانان، نشر مهرستان؛

• فرزندت-را-فالو-کن: مهارت‌های تربیت فرزند در عصر رسانه، نشر مهرستان؛

 

هیئت داوران بخش خاطره نگاری، آقایان رحیم مخدومی، جواد کامور بخشایش، امیر شهریار امینیان و محمد حسین کریمی‌پور نامزدهای بهترین آثار در این بخش را به شرح زیر معرفی کردند:

• نامه‌ای برای رها: زندگینامه شهیدان محب به روایت زینب محب، نشر شهید کاظمی؛

• دکل: مستند داستانی گام دوم انقلاب، نشر شهید کاظمی؛

• درگاه این خانه بوسیدنی است: خاطرات فروغ منهی مادر شهیدان داوود، رسول و علی‌رضا خالقی‌پور، نشر شهید کاظمی؛

• اجاره نشین خیابان الامین: هشت سال معرکه سوریه با جمال فیض اللهی، انتشارات دفتر نشر معارف؛  

• شهید نوید: روایتی از زندگی شهید مدافع حرم نوید صفری، انتشارات دفتر نشر معارف؛  

• چشمهایم در اورشلیم، انتشارات دفتر نشر معارف؛

• تندتر از عقربه‌ها حرکت کن، انتشارات دفتر نشر معارف؛

• حبیب حبیب قربان، انتشارات دفتر نشر معارف؛

 

هیئت داوران بخش داستان، آقایان دکترحسن دولت‌آبادی، مسلم قاسمی، حبیب یوسف‌زاده، یوسف قوجق و خانم‌ها فهیمه شانه، نگین صدری‌زاده، زهرا محسنی‌فرد و مهری ماهوتی نامزدهای بهترین آثار در این بخش را به شرح زیر معرفی کردند:

 

در بخش داستان کودک و خردسال

• بابا بی‌هستی امید بی‌آرزو، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛

• پرنده بی‌لانه، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛

• من روی دستم می‌ایستم! ، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛

• باور کن من لاک پشتم!، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛

• ترس .. ترس ... ترس...، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛

• قورباغه‌‌ی آواز‌خوان، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛

• چه کسی نامه را به شیشه چسبانده بود؟، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛

• وقت قارقار، نشر مؤسسه فرهنگی فاطمی؛

• قایم‌باشک فیلی، نشر شباویز.

 

در بخش داستان نوجوان

• گرگ‌های دهکده برفی، نشر مؤسسه فرهنگی مدرسه برهان (انتشارات مدرسه)؛

• آتشگاه، نشر صاد؛

• کلاس مخفی و تصویر آخر، نشر پیدایش؛

• رد انگشت‌های اصلی، انتشارات سوره مهر

 

• هیئت داوران بخش شعر، آقایان دکتر محمد مهدی‌سیار، بابک نیک‌طلب و حبیب نظاری نامزدهای بهترین آثار در این بخش را به شرح زیر معرفی کردند:

• سکوت به زبان مادری، انتشارات سوره مهر

• چی دیدم چی چشیدم، نشر لوپه تو؛

• لونه‌ چتری و بالش رنگی، نشر لوپه تو؛

• خدای دست و دل باز، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛

 

هیئت داوران بخش علوم تربیتی و روانشناسی، آقایان دکتر علی محبی، دکتر مسلم شجاعی، دکتر احمد رمضانی و خانم‌ها دکتر معصومه صمدی و دکتر مژگان فرهبد نامزدهای بهترین آثار در این بخش را به شرح زیر معرفی کردند:

• کاهش طول مدت درمان اختلالات گفتار و زبان با روش STH، نشر گیسا؛

• آموزش دبستان با به کارگیری روش STEM: شرح استانداردها و آموزش مبتنی بر تمرین، نشر آوای نور

 

هیئت داوران بخش علوم کاربردی، آقایان محمد رضا شکرریز، افشار بهمنی، محمد نیک افروز و خانم پرستو آریانژاد، نامزدهای بهترین آثار در این بخش را به شرح زیر معرفی کردند:

• برنامه‌ریزی شهری For Dummies، از نشر آوند دانش؛

• جادوی اسکرچ 1، نشر یادداشت نو؛

• برنامه‌نویسی اسکرچ جونیور1 و 2، نشر مؤسسه فرهنگی فاطمی.

 

هیئت داوران بخش فرهنگ و هنر، آقایان وحید گلستان، سید مصطفی زراوندیان و محمد آذر‌فر نامزدهای بهترین آثار در این بخش را به شرح زیر معرفی کردند:

• تاریک، روشن: تصویر خانواده در سینمای ایران، نشر کانون اندیشه جوان؛

• بررسی تحول‌های روانی، فرهنگی و اجتماعی نسل دهه 90 و سواد رسانه‌ای و اطلاعات برنامه درسی برای معلمان، نشر بعثت؛

• تاریخ رنگ‌ها، نشر نخستین؛

• رنگ‌های طبیعی (کاغذهای رنگ‌شده)، نشر ضریح آفتاب.

 

هیئت داوران بخش دانش افزایی، آقای دکتر خسرو داوودی و خانم‌ها الهام رخشنده دوست و مریم انصاری نامزدهای بهترین آثار در این بخش را به شرح زیر معرفی کردند:

• ببر هیرکانی، یوزپلنگ آسیایی، گرگ خاکستری، مجموعه سه جلدی تماشای پرندگان و گوزن زرد ایرانی، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛

• درختان و انواع آن‌ها و جانوران کوچک و انواع آن‌ها، انتشارات مؤسسه فرهنگی مدرسه برهان (انتشارات مدرسه)؛

• جنگل‌های زاگرس و جنگل‌های هیرکانی، شرکت انتشارات فنی ایران؛

• پا‌به‌پای کلاس اولی‌ها در خانه و مدرسه از مهر تا اردیبهشت، انتشارات قدیانی

 

هیئت داوران بخش مطالعات اجتماعی، آقایان دکتر لطیف عیوضی، دکتر سید مهدی باقریان، محمد صادقیان، علی اکبر ناسخیان و خانم سیده سمیه طباطبایی نامزدهای بهترین آثار در این بخش را به شرح زیر معرفی کردند:

• هزینه‌ نهایی صفر: طلوع اینترنت اشیا و همدارهای مشارکتی، نشر آموخته؛

• افول سرمایه‌داری، نشر آموخته؛

• درآمدی بر اندیشه فرهنگی آیت‌الله خامنه‌ای، سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی؛

• طبقه حاکم: خاستگاه ناکامی‌های ما، انتشارات دفتر نشر معارف؛

• آسمان به زمین الصاق شد، انتشارات دفتر نشر معارف؛

• از آغاز تا پایان قرون وسطی، انتشارات دفتر نشر معارف؛

 

هیئت داوران مطالعات دینی، آقایان یاسین شکرانی، رضا سلامت‌پناه و سید سجاد طباطبایی‌نژاد نامزدهای بهترین آثار در این بخش را به شرح زیر معرفی کردند:

• تمثیلات اعتقادی علمی از معاد (طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن)، انتشارات دفتر نشر معارف؛

• من با خدای کوچکم قهرم: خدا رو باید بزرگ دید؛ انتشارات آیین فطرت.

 

منبع: وبگاه سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی
تعداد بازدید : ۳,۷۸۴
کد خبر : ۴,۱۲۷
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000
نظر خود را وارد کنید