عکس رهبر جدید
جدیدترین شماره فصلنامه‌های رشد در پاییز ۱۴۰۰
جدیدترین شماره فصل‌نامه‌‌های رشد توسط سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی منتشر شد.

به گزارش واحد خبر و رسانه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی؛ فصلنامه‌های تخصصی  رشد در دو گروه علوم انسانی و علوم پایه و فنی رشد به عنوان جزئی از بسته‌‌های تربیت و یادگیری در چارچوب اهداف و راهبردهای آموزش و پرورش، با زمینه آموزشی، تحلیلی و اطلاع‌رسانی برای معلمان، دانشجو معلمان و کارشناسان وزارت آموزش و پرورش ویژه فصل پاییز 1400 منتشر شدند.

 
فصلنامه‌‌های گروه علوم انسانی

رشد آموزش معارف اسلامی

در یکصد و شانزدهمین شماره این فصلنامه (دوره سی‌وچهارم) به سردبیری دکتر محمدمهدی اعتصامی مطالبی از جمله پیشنهادی برای درس معارف در آزمون سراسری، طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن، مقربان و اصحاب یمین و جایگاه آن‌ها در بهشت، روش‌شناسی پاسخ‌گویی به پرسش‌های اعتقادی، تمثیل‌های فلسفی: آیا خداوند دعای بندگانش را می‌شنود، عدالت و اخلاق در پیشگاه امام علی(ع)، درس منطق و فلسفه؛ کی و چگونه، امامت انسان 250 ساله،  علیّت از نظر هیوم و نقد آن با تمسک به اندیشه ابن‌سینا، سیر تطورات نظریه فطرت در تفسیر، عرفان و فلسفه اسلامی و... منتشر شده است.

 

رشد آموزش معارف اسلامی؛ شماره ۱۱۶. پاییز ۱۴۰۰

رشد آموزش پیش‌دبستانی

در چهل‌وششمین شماره این نشریه (دوره سیزدهم) به سردبیری مسعود تهرانی فرجاد این مطالب منتشر شده‌اند: فطرت کودک در انتظار شکوفایی، سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک به وسعت پاکی کودکان، تأثیر بازی‌هاو اسباب‌بازی‌های سازمان نیافته بر یادگیری و رشد کودکان، باغچه‌بان اطفال، گرصبر کنی به بچه صبر آموزی، پدرها لطفاً به خانه برگردید، با کودک بد غذا چه کنیم؟، ابزارهای شکوفایی کودک و...
 رشد آموزش پیش‌دبستانی، شماره ۴۶. پاییز ۱۴۰۰

رشد آموزش زبان و ادب فارسی

در یکصدوسی‌و‌سومین شماره این فصلنامه (دوره سی‌وپنجم) به سردبیری دکتر محمدرضا سنگری مطالبی از جمله پاییز درنگ‌گاه فهم تحول جهان، زبان فارسی، مضامین اشعار فرخی یزدی، پژوهشی در هویت ملی ـ دینی ما در کتاب‌های فارسی دوره دوم متوسطه، سه‌گانی دست‌بوسی برای مدافعان سلامت،کباب غاز و شگردهای طنزپردازی آن، لحن و چگونگی آن در کتاب فارسی هشتم و... منتشر شده است.
 رشد آموزش زبان و ادب فارسی؛ شماره ۱۳۳. پاییز ۱۴۰۰

رشد آموزش جغرافیا

یکصد‌و‌سی‌امین شماره این فصلنامه (دوره سی‌وششم) به سردبیری دکتر سیاوش شایان مطالبی از جمله فرصت‌ها و چالش‌های آموزش الکترونیکی جغرافیا در عصر حاکمیت کرونا، نقش آموزش جغرافیا در جهت‌دهی به تربیت رویکرد فطرت‌گرایی توحیدی، نگاهی به پیدایش نخستین حفره ازون بزرگ بر فراز قطب شمال، گفت‌وگو با دکتر اکبر قویدل، بازنگری ادغام جغرافیای انسانی و طبیعی، راهنمای برنامه‌ریزی رویدادهای مجازی، گذر از مسیر سبز کوه سُماموس استان گیلان، آسیب‌شناسی تدریس مجازی در دوران کرونایی با رویکرد درس جغرافیا و... را منتشر کرده است.
 رشد آموزش جغرافیا، شماره ۱۳۰. پاییز ۱۴۰۰

رشد آموزش زبان‌های خارجی

در یکصد‌و‌سی‌وچهارمین شماره فصلنامه رشد زبان‌های خارجی (دوره سی‌وششم) به سردبیری دکتر محمدرضا سهرابی نیز مطالبی از جمله بازی با زبان، بازی‌ها و بازی‌واره‌های آموزشی، شاد برای آموزش زبان انگلیسی،Table of Test Specification، Teachers’ Rise of Stress and Burnout in Online Class ، A Program Evaluation of Junior High Schools ، A Review of Game Based Learning  و... به چشم می‌خورد.

 

رشد آموزش زبان‌های خارجی؛ شماره ۱۳۴. پاییز ۱۴۰۰

رشد آموزش خانواده

یازدهمین شماره این فصلنامه به سردبیری غلامرضا حمیدزاده مطالبی از جمله والدین رهیار و راهنما، اول سلامتی، بعد درس، نقش والدین در همراهی و کمک به یادگیری دانش‌آموزان، تجارب یک مشاور در مورد ضعف تمرکز کودکان، مراقبت از 13 آسیب، مشکل سعید؛ ترس از مدرسه یا اضطراب، مهارت پرورش راستگویی کودکان، اختلالات یادگیری شایع در بین دانش‌آموزان، آنچه والدین باید درباره کتاب «فارسی» اول ابتدایی بدانند، آنچه والدین باید درباره  کتاب «علوم» اول ابتدایی بدانند و... را برای مخاطبان منتشر کرده است.

 

رشد آموزش خانواده؛ شماره ۱۱. پاییز ۱۴۰۰

رشد آموزش علوم اجتماعی

هشتاد و ششمین شماره این فصلنامه به سردبیری دکتر فریبرز بیات مطالبی از جمله تربیت شهروند عقلانی، آسیب‌شناسی مشارکت فعال اجتماعی دکتر پرویز پیران، آموزش زیاد مشارکت کم ، دام میانگین و سیاست‌گذاری آموزشی، شبکه‌های اجتماعی و بهبود عملکرد مدارس ، پاسخ به معمای فرد یا جامعه، جامعه‌شناسی در جهان پساکرونا، اندیشه اجتماعی در اسلام، دکترین اجتماعی تشیع و... را برای مخاطبان منتشر کرده است.

رشد آموزش علوم اجتماعی؛ شماره ۸۶. پاییز ۱۴۰۰

* * *

 
فصلنامه‌‌های گروه علوم پایه و فنی

برهان ریاضی دوره متوسطه دوم

این فصلنامه به سردبیری دکتر حمیدرضا امیری برای دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم منتشر می‌شود. در این شماره از رشد برهان ریاضی دوره متوسطه دوم مطالبی از جمله کتاب درسی محور اصلی آموزش، مباحثی در احتمال، روش یافتن عددهای تام، حل معادلات به روش هندسی، واسطه‌ها چه‌کاره‌اند؟، روش پارامتر نقطه تقارن، چگونه بهترین را انتخاب کنیم؟، ماتریس‌های هادامارد، تحلیل هندسی  شکل بته مستدیر، استدلال بر پایه هیچ، چگونه شیفته ریاضیات شدم و... منتشر شده است.


رشد برهان متوسطه دوم؛ شماره ۱۲۰. پاییز ۱۴۰۰
 
رشد آموزش علوم زمین

در دهمین شماره فصلنامه آموزش علوم زمین به سردبیری دکتر مریم عابدینی مطالبی از جمله از ایده‌ای کوچک در فناوری تا تحولی در آموزش، معدن‌کاری گیاهی ـ کشاورزی، معضل جدید جهان مهاجران محیط زیستی،چرخه فلوئور در طبیعت و تأثیر آن بر سلامت، پیشگفتاری در مورد تالاب و ارزش‌های آن، ماه صورتی، سؤالات تستی علوم زمین، کاهش چشمگیر منابع آب زیرزمینی، چالش‌ها و راهکارهای پیش روی دبیران، زمین‌شناسی، انسان و محیط زیست در ارتباط با شرایط عصر کرونا، اثرات کرونا بر محیط زیست ما و... منتشر شده است.


رشد آموزش علوم زمین؛ شماره ۱۰. پاییز ۱۴۰۰

رشد آموزش زیست‌شناسی

در یکصد‌و‌هجدهمین شماره این فصلنامه به سردبیری محمد کرام‌الدینی مطالبی از جمله کووید و کوویه، میراث دانشمندان مسلمان، ابوبکر ربیع بن‌احمد الاخوینی البخاری، اندازه‌گیری در زیر میکروسکوپ، ساده‌ترین اندیشه علمی، تکامل در کتاب‌های درسی، کم‌کاری تیروئید، محیط زیست ایران، تنوع زیستی ایران و... منتشر شده است.

 

رشد آموزش زیست‌شناسی؛ شماره ۱۱۸. پاییز ۱۴۰۰

رشد آموزش شیمی

یکصد‌وسی‌ودومین شماره فصلنامه رشد آموزش شیمی به سردبیری دکتر عابد بدریان مطالبی از جمله آب، آهنگ زندگی، لذت یادگیری شیمی، دبیرخانه شیمی محلی برای تبادل اندیشه و نوآوری،  مدل‌های آموزش شیمی برای توسعه پایدار، شیمی و تمدن اسلامی، کاوشگری در آموزش شیمی هیدروکربن‌ها، شیمی کاربردی در کانون تدریس به روش حل مسئله، طراحی محتوای الکترونیکی در آموزش مجازی نیروهای بین مولکولی،  طراحی و ساخت الکترود کار برای یادگیری فرایندهای اکسایش و کاهش و... را برای مخاطبان خود منتشر کرده است.


رشد آموزش شیمی؛ شماره ۱۳۲. پاییز ۱۴۰۰


این گزارش حاکی است از پاییز 1400 فایل PDF این نشریات در بخش فروش و اشتراک سایت مجلات رشد به فروش می‌رسد. علاقه‌مندان برای ثبت نام در سایت و خرید فایل PDF این نشریات اینجا کلیک کنند.


منبع: واحد خبر و رسانه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی
تعداد بازدید : ۱,۳۶۸
کد خبر : ۳,۸۷۵
حسنا کوکبی
۱۴۰۰/۱۱/۰۱
5
0
0

خسته نباشید ������


نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000
نظر خود را وارد کنید