عکس رهبر جدید
دبیرخانه جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد دائمی می‌شود
به گزارش خبرگزاری ایسنا رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از دائمی شدن دبیرخانه جشنواره تولید محتوای الکترونیکی این سازمان خبر داد.

به گزارش واحد خبر و رسانه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی، دکتر حسن ملکی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: در راستای بهره گیری مؤثر از فناوری‌های نوین آموزشی و تعامل، هم افزایی با مؤلفان کتاب‌های درسی در طول سال تحصیلی و امکان مشارکت طیف‌های متنوع جامعه فرهیخته فرهنگیان، دانش‌آموزان، هنرآموزان، هنرجویان و دانشجو معلمان و مؤسسات و شرکت‌های دانش بنیان در ایام سال تحصیلی در امر تولید محتوای الکترونیکی، دبیرخانه جشنواره تولید محتوای الکترونیکی به شکل دائمی راه اندازی می‌شود.

وی افزود: بر این اساس در طرح دائمی شدن دبیرخانه جشنواره تولید محتوای الکترونیکی، اعلام نیاز محتوایی به‌ وسیله مؤلفان کتاب‌های درسی و پیاده سازی آن به‌ وسیله معلمان، هنرآموزان، دانشجو معلمان، دانش آموزان و شرکت‌های فعال در حوزه فناوری آموزشی پیش‌بینی شده است و در راستای عملیاتی سازی مصوبه ۸۲۸ است. در این طرح دریافت محتوا و بررسی آن در سازمان پژوهش منحصر به ایام جشنواره نخواهد بود و محتواهای دریافتی به محض تأیید، در شبکه ملی مدارس ایران (رشد) آماده سازی و بارگذاری خواهد شد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان اینکه تقویت جشنواره تولیدات الکترونیک یکی از تدابیر این سازمان در جهت تامین محتوای رمزینه سریع پاسخ در کتاب های درسی است که از سال تحصیلی جاری در کتاب های درسی درج شده است، گفت: رمزینه‌های سریع‌پاسخ پس از بازخوانی توسط گوشی دانش آموزان، محتوای مورد نظر را در سامانه شبکه ملی رشد نمایش می دهد.

ملکی در پایان اظهارکرد: جشنواره تولیدات الکترونیک سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی دهمین دوره خود را آغاز کرده است و با دائمی شدن دبیرخانه آن کلیه دست اندرکاران حوزه تولید محتوای الکترونیک می توانند با این دبیرخانه در ارتباط باشند.

 

برای مشاهده این خبر در ایسنا اینجا کلیک کنید

 

 

منبع: ایسنا
تعداد بازدید : ۵۵۷
کد خبر : ۳,۷۶۹
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000
نظر خود را وارد کنید