عکس رهبر جدید
۰
سبد خرید شما خالی است.
پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد
وزیر آموزش‌وپرورش در پیامی به مناسبت برگزاری پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های تربیتی و آموزشی رشد اظهار کرد: رسالت جشنواره فیلم رشد خلق موقعیت‌هایی برای یادگیری باکیفیت و عمیق و درعین‌حال جذاب و کارآمد است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، متن پیام محسن حاجی میرزایی به شرح زیر است:

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد با سابقه نیم‌قرن برنامه‌ریزی، تلاش و تولید فیلم‌های آموزشی و تربیتی، نشان از عزم راسخ و اراده محکم دست‌اندرکاران آن و اهمیت کاربردی چنین ابزاری بین مخاطبان این جشنواره فرهنگی و آموزشی دارد.

از سوی دیگر، رسیدن به مرز پنجاه‌سالگی، برای این رخداد تأثیرگذار بر میلیون‌ها مخاطب گوناگون و متنوع این جشنواره، بیانگر کمال و اثرگذاری است. امیدوارم این جشنواره به‌عنوان نمادی از بلوغ و کمال، توانسته باشد در پنجاهمین گام از حیات ارزشمند خود، به‌عنوان رخدادی هنری با گستره‌ای بین‌المللی، به‌سوی کیفیت و کارآمدی بیشتر سوق یابد.

رسالت جشنواره فیلم رشد خلق موقعیت‌هایی برای یادگیری باکیفیت و عمیق و درعین‌حال جذاب و کارآمد است، امیدوارم بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و امکانات موجود در دنیای فیلم و تصویر، این فرصت مغتنم را به‌گونه‌ای برای هنرمندان و سینماگران متعهد و خلّاق پدیدآورنده باشد که بتوانند با حضور در جشنواره، به‌عنوان بخشی مهم از نظام تعلیم و تربیت، آثار تولیدی خود را به‌گونه‌ای معنادار با مفاهیم تربیتی و آموزشی به منصه ظهور برساند. در این موقعیت، تک‌تک فیلم‌ها و آثار تولید شده می‌تواند به مفهوم جزئی از کل به‌هم‌پیوسته با استفاده از زبان و ابزار هنر، تمامی ساحت‌های بیان‌شده در اسناد تحولی آموزش‌وپرورش و در رأس آن‌ها سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش را به شایستگی به نمایش بگذارد.

در پایان با امید به آغازی مؤثر برای جشنواره و تداوم آن در سال‌های آتی از همه دست‌اندرکاران، از جمله دبیران، عوامل اجرایی، فیلمسازان و هنرمندان عزیز، فرهنگیان، معلمان، دانش­‌آموزان و همه‌ کسانی­ که در طول یک سال گذشته در برنامه‌ریزی، هماهنگی و برگزاری این رخداد تربیتی و آموزشی دخیل و سهیم بوده‌اند، سپاسگزاری می‌نمایم.

 

سایت سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی
تعداد بازدید : ۳۹۲
کد خبر : ۳,۵۲۶
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000
نظر خود را وارد کنید