عکس رهبر جدید
۰
سبد خرید شما خالی است.
مشارکت سرگروه‌های درسی استان‌ها در تولید و ترویج محتوای مجلات رشد
این مشارکت به‌منظور تأمین نظر مخاطبان نشریات رشد و استفاده از ظرفیت‌های علمی سرگروه‌های آموزشی انجام می‌شود.

به گزارش واحد خبر و رسانه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی در گفت‌وگو با محمدابراهیم محمدی، مدیر کل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی، برای نخستین بار سرگروه‌های درسی استان‌ها در تولید محتوای مجلات رشد مشارکت می‌کنند. مشارکت سرگروه‌های استانی به‌منظور تأمین نظر مخاطبان نشریات رشد و استفاده از ظرفیت‌های علمی سرگروه‌های آموزشی انجام می‌شود. همچنین، اشاعه محتوای مجلات در بین فرهنگیان و سرگروه‌های درسی  استان‌ها برای ارتقای دانش و مهارت‌های حرفه‌ای این عزیزان، از اهداف این مشارکت است.

وی درباره نقش مجلات رشد در دانش‌افزایی مخاطبان افزود: «این نشریات با سابقه بیش از نیم‌قرن و نیز با شمارگان نزدیک به 40 میلیون نسخه در سال، در دو گروه مجلات عمومی و تخصصی رشد منتشر می‌شوند. در گروه مجلات عمومی رشد می‌توان به مجلات دانش‌آموزی و مجلات عمومی بزرگ‌سال (اختصاصی) اشاره کرد. دفتر انتشارات و فناوری آموزشی در گروه مجلات عمومی 11 نشریه را به‌صورت ماهنامه (هشت شماره در سال) و در گروه مجلات تخصصی 19 نشریه را به‌صورت فصلنامه (سه شماره در سال) تولید و منتشر می‌کند. در بخش دانش‌آموزی، مجله‌های «رشد روشن» ویژه مخاطبان کم‌بینا و نابینا نیز منتشر می‌شوند.

فصلنامه‌های رشد در حوزه‌های علوم انسانی، علوم پایه و فنی، با هدف ارتقای دانش، بهبود نگرش و اصلاح مهارت‌های حرفه‌ای معلمان، مدیران، مشاوران و مربیان مدرسه‌ها منتشر می‌شوند.

 


واحد خبر و رسانه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی
تعداد بازدید : ۵۱۰
کد خبر : ۳,۳۰۷
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000
نظر خود را وارد کنید