عکس رهبر جدید
۰
سبد خرید شما خالی است.
جشنواره فیلم رشد
سیاوش ساعدپناه برنده تندیس زرین ۴۹مین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، در جشنواره بین المللی power screen لندن، جایزه بهترین فیلم جشنواره را کسب نمود.

به گزارش واحد خبر و رسانه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی به نقل از دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، فیلم کوتاه داستانی «بابردوو» ساخته سیاوش ساعدپناه، هنرآموز استان کردستان، که آذرماه 1398 در بخش معلمان چهل و نهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد توانسته بود تندیس زرین این بخش را دریافت نماید، در جشنواره بین‌المللی «پاوراسکرین» لندن جایزه بهترین فیلم را کسب نمود. جشنواره پاور اسکرین لندن در تاریخ ۶ سپتامبر با دو هزار فیلم از کشورهای مختلف، به کار خودش خاتمه داد که در میان این آثار، فیلم ایرانی «بابردوو» موفق به دریافت بهترین فیلم خارجی زبان گردید. فیلم «بابردوو» با مدت زمان ۶ دقیقه و ۲۴ ثانیه تا به حال موفق به دریافت جوایز مختلفی از معتبرترین فستیوال‌های ایران و جهان شده است.

عنوان فیلم به معنای «زندگی بر باد رفته» است و موضوع آن به روایت پیرزنی می‌پردازد که با کشف بادبادکی در باغ خانه‌اش، به یاد اتفاقات دوران کودکی‌اش می‌افتد و خاطرات آن دوران را در ذهنش مرور می‌کند. کسب دیپلم افتخار و جایزه بهترین فیلم در جشنواره‌های مختلفی چون «کالاکاری» هند، «فیلد کلیر» آمریکا و «پراگ» چگ و «سی‌اف» از جمله موفقیت‌های بین‌المللی این فیلم می‌باشد.

«بابردوو» همچنین جایزه ویژه هیئت داوران یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های «آسیب شناسانه» DEL CINEMA PATOLOGICO رم در ایتالیا را نیز کسب نموده است. این جشنواره به منظور ارائه و نمایش فیلم‌های آسیب شناسانه در ۲۹ فروردین تا هفتم اردیبهشت سال جاری برگزار و با معرفی برترین‌های هر بخش به کار خود خاتمه داد.

روح‌الله مالمیر رئیس گروه جشنواره بین‌المللی فیلم رشد و دبیر باشگاه تازه تأسیس «معلمان هنرمند کشور» در تماس تلفنی با این فیلم‌ساز سنندجی، ضمن عرض تبریک و ابراز خشنودی از موفقیت‌های او و سایر هنرمندان ایرانی در فستیوال‌های بین‌المللی اظهار نمود: «کسب چنین موفقیت‌های جهانی توسط معلمان هنرمند ایرانی مبین این نکته است که دفتر انتشارات و فناوری آموزشی در ایجاد باشگاه «معلمان هنرمند» تصمیم لازم و درستی گرفته است که ان‌شاءالله پس از شناسایی همه معلمان هنرمند کشور در این باشگاه، تلاش خواهیم نمود فرصت‌های بیشتر و بهتری را برای فعالیت‌های هنری این عزیزان به وجود آوریم.»

لازم به ذکر است تولید این فیلم حدود یک سال به طول انجامیده و عوامل آن عبارتند از: تهیه‌کننده سیاوش ساعدپناه، نویسنده امید غریبی، تصویربردار رحمت عبدیانی، صدابردار فردین ملاویسی، تدوین سوران فهیم، بازیگران آسیه مرادی‌زر و دینا ارشدی.

واحد خبر و رسانه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی
تعداد بازدید : ۹۰۲
کد خبر : ۳,۲۴۷
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000
نظر خود را وارد کنید