عکس رهبر جدید
حسن سالاری دار فانی را وداع گفت


باسمه تعالی


رسول مرگ به ناگه به مـن رسید فـراز
که کوس کـوچ فروکوفتـند، کـار بسـاز

 


حسن سالاری، نویسنده، مترجم، ویراستار، پژوهشگر تاریخ علم، دانش‌نامه‌نگار، مدیر پایگاه‌های اینترنتی سالارکتاب و جزیره دانش، برنده سه جایزه کتاب سال، برنده سه جایزه کتاب فصل، برنده دو جایزه از جشنواره‌های کتاب‌های آموزشی رشد، برنده جایزه قلم پرنده از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، برنده بهترین مقاله نقد کتاب، نویسنده یا مترجم بیش از ۳۰۰ کتاب و ۳۰۰ مقاله، برگزارکننده کارگاه‌های نگارش غیرداستانی و سخن‌ران علم، سحرگاه پنجشنبه ۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۸ در سانحه سقوط اتوبوس مسافربری به دره، در منطقه فیروزکوه جان سپرد.

او که در عمر کوتاهش با فعالیت‌های بسیارِ خود در زمینه ترویج علم اثرهای بزرگی بر جامعه ما، به‌ویژه بر کودکان و نوجوانان بر جای گذاشت، متولد سال ۱۳۵۵ در شهر جاجرم واقع در استان خراسان شمالی بود و علاوه بر نویسندگی و مترجمی، از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۲ مدیریت داخلی نشریه رشد آموزش زیست‌شناسی را نیز به عهده داشت. به علاوه، او از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۳عضو شورای برنامه‌ریزی مجله رشد نوجوان، عضو از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۴ شورای برنامه‌ریزی مجله‌ی رشد آموزش راهنمایی، در سال ۱۳۸۴داور پنجمین جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد و نیز از سال ۱۳۸۴ مدیر گروه علوم انتشارات مدرسه بود.

دفتر انتشارات و فناوری آموزشی درگذشت این نویسنده، مترجم و پژوهشگر فعال کشور را به خانواده محترم ایشان و جامعه علمی و فرهنگی کشور، به ویژه همکاران دفتر انتشارات و فناوری آموزشی تسلیت می‌گوید. روحش شاد و راهش پررهرو باد.

تعداد بازدید : ۱,۰۵۱
کد خبر : ۳,۰۸۰
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000
نظر خود را وارد کنید