عکس رهبر جدید

مادر عشق

 ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
مادر عشق

کتاب «مادر عشق» روایت داستانی از زندگی حضرت ام البنین (س)، مادر حضرت عباس (ع) است که با هدف آشنایی نوجوانان از زنان صدر اسلام و الگو برداری از زندگی آنان از طرف انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شده است.   

در این کتاب می‌خوانیم:

ام‌البنین (سلام الله علیها)، نامش فاطمه بود و نام قبیله‌اش بنی‌کِلاب. او همسر امام علی (ع) و از زنان نامدار اسلام است. ثمره زندگی مشترک ام‌البنین(علیهاالسلام) با حضرت علی(علیه السلام)، چهار پسر بود که به دلیل داشتن همین پسران، او را ام‌البنین، یعنی مادر پسران می خواندند. نام فرزندان ایشان به ترتیب عبارتند از: حضرت ابوالفضل العباس(علیه السلام)، عبداللّه، جعفر و عثمان؛ که هر چهار نفرْ در سرزمین کربلا و در رکاب امام حسین(علیه السلام) به شهادت رسیدند و نسل ایشان از طریق عُبیداللّه فرزند حضرت ابوالفضل(علیه السلام) ادامه یافت.

کتاب «مادر عشق» از جمله کتاب‌های مجموعه ریحانه است که روایت داستانی از زندگی این بانوی بزرگوار است. این کتاب در 11 فصل با توجه به منابع تاریخی به قلم عطیه‌سادات صالحیان نگاشته شده است.    

مجموعه کتاب‌های «ریحانه» نگاهی نو به زندگی زنان صدر اسلام دارد. پیشتر از این مجموعه «دختر ماه»، «بهای عاشقی»، «بانوی کبریا» و «مهرا » به چاپ رسیده است.

کتاب «مادر عشق»  با 148 صفحه و شمارگان 1000 نسخه و قیمت 50 هزار تومان در فروشگاه‌های سراسر کشور و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات مدرسه به آدرس www.enmabazar.ir  در دسترس مخاطبان قرار دارد.

 

مادر عشق

 


۹۹
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید