سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۵:۵۶

نقاشی

طراحی و نقاشی‌های دانش‌آموزان توسط کارشناسان مرکز بررسی آثار مورد نقد و بررسی قرار گرفته و آموزش‌های لازم برای بهتر شدن آثار به آن‌ها ارائه می‌گردد. دانش‌آموزان علاقه‌مند به طراحی و نقاشی می‌‌توانند آثار خود را برای مرکز بررسی آثار مجلات رشد ارسال کرده و پاسخ‌های کارشناسان مرکز را دریافت نمایند.

 


آدرس
تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، شماره ۲۶۸، دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی

صندوق پستی

۶۵۶۷ – ۱۵۸۷۵

تلفن

۸۸۳۰۵۷۷۲  - ۰۲۱

پست الکترونیک
barresiasar@roshdmag.ir


تاریخ بروزرسانی : ۲۲ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۲۸

آموزش

امیرعلی فرزی‌زاده از خوزستان امیرعلی فرزی‌زاده از استان خوزستان، فقط سه سال و نیم دارد، اما توانسته است یک اثر قشنگ نقاشی خلق کند، آن هم با روش «کلاژ و تکه‌چسبانی». امیرعلی فرزی‌زاده

شما هم می‌توانید با وسایلی که در اطرافتان وجود دارند، یک کلاژ درست کنید. همین که چیزهای بی‌ربطی مثل پارچه، پوست پسته یا تخمه، دکمه، کاموا، گوش‌پاک‌کن، خرده کاغذ و ... را انتخاب کنید و تصمیم بگیرید در قسمت‌های متفاوت کاغذتان بچسبانید، نگاه خودتان را به نقاشی تقویت کرده‌اید.
چیدن رنگ‌ها و شکل‌های متنوع در یک صفحه، تمرینی بسیار عالی در نقاشی به حساب می‌آید.

  * * *

ثمین غلامی از اراک

 ثمین غلامی عزیز از شهر اراک، نقاشی شاد و قشنگی با موضوع زمین بازی کشیده است.
ثمین در این نقاشی از روش «چاپ» استفاده کرده که باعث شده است، نقاشی‌اش جذاب‌تر شود. یعنی روی یک تکه سیب‌زمینی شکل ستاره و قارچ را با نوک کارد تراشیده، آن را در رنگ گواش زده و سپس روی کاغذ فشار داده است.

 

* * *

 

سپهر جوادی از تهران

  سپهر جوادی عزیز از تهران، این حلزون‌ها را با روش «نخ و رنگ» کشیده است.

در این روش، یک تکه نخ را در رنگ جوهر یا گواش می‌غلتانید. سپس کاغذی را از وسط تا می‌کنید و نخ را بین آن قرار می‌دهید. با دست کاغذ را فشار می‌دهید و نخ را می‌کشید تا بیرون بیاید. شکل رنگی درست می‌شود که با ماژیک یا مداد رنگی می‌‌توانید آن را به نقاشی تبدیل کنید.
سپهر جان نقاشی‌ات خیلی قشنگ شده، آفرین!

* * *


نازنین‌زهرا کلیج از چمستان

 

 

این نقاشی نازنین زهرا کلیج از چمستان است. من از نقاشی او خیلی خوشم آمد. اگر گفتید چرا؟ به نظر من نازنین زهرا در نقاشی‌اش خلاقیت داشته و این در هنر بسیار مهم است. خلاقیت او در انتخاب رنگ آسمان بوده!

درست است که از نظر ما آسمان آبی رنگ است، اما اصلاً اشکالی ندارد اگر آن را در نقاشی با رنگ دیگری رنگ‌آمیزی کنیم. حتی خورشید را هم می‌توانید صورتی کنید، یا ابر را بنفش و زمین را قرمز!

هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ برای نقاشی‌تان وجود ندارد. از هر رنگی در هر جایی که خواستید، استفاده کنید.

Loading
Loading