شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶

رشد آموزش پیش دبستانی

دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی در جهت ایجاد زمینة مناسب برای تقویت مهارت‌ها و صلاحیت‌های حرفه‌ای مربیان و دانشجویان رشته‌ پیش‌ از دبستان؛ کمک به ارتقای دانش مربیان در زمینة‌ اصول و مبانی آموزش و پرورش؛ معرفی راهبردها، رویکردها و روش‌های آموزش پیش از دبستان؛ کمک به ارتقای دانش مربیان؛ ایجاد زمینة‌ مناسب برای هم‌اندیشی و تبادل نظر بین دست‌اندرکاران آموزش پیش از دبستان، کارشناسان و برنامه‌ریزان برای بهبود یا رفع تنگناهای موجود؛ آشنا کردن مربیان و دست‌اندرکاران با تازه‌ترین دستاوردهای علمی در زمینة‌ آموزش پیش از دبستان؛ افزایش آگاهی‌های مربیان دربارة‌ رخدادهای علمی ـ آموزشی پیش دبستانی در جهان، اقدام به انتشار مجلة‌ آموزشی، تحلیلی و اطلاع‌رسانی رشد آموزش پیش دبستانی نموده است. این مجله به صورت فصل‌نامه در 48 صفحه و به صورت دو رنگ، با شمارگان حدود 15000نسخه به چاپ می‌رسد.

 مجلة «رشد پیش‌دبستانی» از پاییز 1387 تا تابستان 1388 به عنوان پیش‌شماره‌های 1 و 2 و 3 به ضمیمة مجلة «رشد آموزش ابتدایی» و به صورت فصلی انتشار یافته است.

در مرحلة بعدی، مجلات مزبور از پاییز 1388 تا تابستان 1389 به صورت فصل‌نامه مستقل تحت شماره‌های 1 و 2 و 3 و 4 منتشر شده و از پاییز 1389 به بعد نیز با احتساب 2 مرحله یاد شده (جمعاً 7 شماره) تحت شماره‌های 8 و 9 و ... چاپ و توزیع گردیده است.

 

 ارسال مقاله به  فصل‌نامة رشد آموزش پیش‌دبستانی

درصورتی‌که مایل به ارسال مقالات خود این مجله هستید، خواهشمند است به این نکات در تهیه‌ مقالات توجه فرمایید:

* مقاله‌هایی را که برای درج در مجله می‌فرستید، باید با آموزش پیش دبستانی مرتبط باشد و قبلاً در جای دیگری چاپ نشده باشد.

* مقاله‌های ترجمه شده باید با متن اصلی هم‌خوانی داشته باشد و متن اصلی نیز همراه آن باشد.

* چنانچه مقاله را خلاصه می‌کنید، این موضوع را قید بفرمایید.

* مقاله یک خط درمیان، در یک روی کاغذ و با خط خوانا نوشته یا تایپ شود. مقاله‌ها می‌توانند با نرم‌افزار word، و بر روی سی‌دی یا فلاپی و یا از طریق پست الکترونیکی مجله نیز ارسال شوند.)

* نثر مقاله باید روان و از نظر دستور زبان فارسی درست باشد و در انتخاب واژه‌های علمی و فنی دقت لازم مبذول شود.

* محل قرار گرفتن جدول‌ها، نمودارها، شکل‌ها و عکس‌ها در متن مشخص شود.

* مجله در رد، قبول، ویرایش و تلخیص مقاله‌های رسیده مختار است.

* آرای مندرج در مقاله ضرورتاً مبین رأی و نظر مسئولان رشد آموزش پیش‌دبستانی نیست. بنابراین مسئولیت پاسخگویی به پرسش‌های خوانندگان با خود نویسنده یا مترجم است.

* مجله از عودت مطالبی که برای چاپ مناسب تشخیص داده نمی‌شود، معذور است.

 

 

نشانی دفتر مجله
تهران، صندوق پستی 6585 - 15875 (فصل‌نامة‌ رشد آموزش پیش‌دبستانی)

 

نشانی پست الکترونیکی مجله
pishdabestani@roshdmag.ir

 

تلفن دفتر مجله
88831161 021  (داخلی 375)