شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶

رشد برهان ریاضی دوره متوسطه دوم

رشد برهان ریاضی دوره‌ متوسطه دوم

* ویژة دانش‌آموزان دورة متوسطة دوم (پایه‌‌های دهم، یازدهم و دوازدهم)

* این مجله در 48 صفحه متن و 4 صفحه جلد، هشت شماره در هر سال تحصیلی منتشر می‌شود.

 

انتشار این مجله به صورت فصل‌نامه از مهرماه 1370 با عنوان مجلة ریاضی برهان برای دانش‌آموزان دبیرستان توسط «انتشارات مدرسه» آغاز شد و از مهرماه 1381 (شمارة 37) به بعد تحت نظارت و مسئولیت دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی قرار گرفت. در واقع، برهان به مجلات رشد پیوست و نام آن به رشد برهان متوسطه تغییر یافت. با تغییر نظام آموزشی، و از شماره 79 این مجله، رشد برهان ریاضی دورة متوسطة 2 نامیده شد. این مجله از مهرماه 1394 (شمارة 87) به‌صورت ماه‌نامه منتشر می‌شود.

هر شماره از این مجله شامل مطالب متنوعی در ارتباط با ریاضیات دورة دوم متوسطه است. در دورة دوم متوسطه حدود 10 تا 12 عنوان کتاب ریاضی تدریس می‌شود. مجلة برهان دارای مقالات کمک‌ آموزشی برای کمک به رفع نواقص کتاب‌ها و تکمیل مباحث آن‌ها و نیز مقالات دانش‌افزایی در ارتباط با این موضوعات است. همچنین مقالاتی حاوی مباحث جذاب مرتبط با ریاضیات، مانند تاریخ و فلسفه ریاضی، معرفی مجلات، نرم‌افزارها و فیلم‌های مرتبط با دانش ریاضی، معرفی ریاضی‌دانان معاصر و قدیم ایران و جهان، داستان‌ها، لطیفه‌ها خواندنی‌های مرتبط با ریاضیات، جدول، سرگرمی و معما و... تقدیم مخاطبان خواهد شد.

ارتباط هرچه بیشتر با دانش‌آموزان و دبیران ریاضی دورة دوم متوسطه و علاقه‌مند کردن آن‌ها به مطالب جنبی ریاضی و دست به قلم شدن آن‌ها، یکی از اهداف اصلی مجله است.

 


نشانی دفتر مجله
تهران، صندوق پستی 6585 - 15875 (رشد برهان ریاضی دورة متوسطة دوم)

 

نشانی پست الکترونیکی مجله
borhanmotevaseteh2@roshdmag.ir


تلفن دفتر مجله

88490234 021