سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ۰۵:۱۹

رشد آموزش زیست‌شناسی

رشد آموزش زیست‌شناسی
دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی در جهت ایجاد زمینه مناسب برای تقویت مهارت‌ها و صلاحیت‌های حرفه‌ای معلمان؛ کمک به ارتقای دانش معلمان در زمینه اصول و مبانی آموزش و پرورش؛ معرفی راهبردها، رویکردها و روش‌های آموزش زیست‌شناسی؛ کمک به ارتقای دانش معلمان نسبت به محتوای کتاب‌های درسی؛ ایجاد زمینه‌ مناسب برای هم‌اندیشی و تبادل نظر بین معلمان، کارشناسان و برنامه‌ریزان درسی برای بهبود یا رفع تنگناهای آموزشی؛ آشنا کردن معلمان با تازه‌ترین دستاوردهای علمی در زمینه‌ زیست‌شناسی؛ افزایش آگاهی‌های معلمان درباره رخدادهای علمی ـ آموزشی زیست‌شناسی در جهان و آشنا ساختن معلمان با مهم‌ترین مسائل موجود در حوزه‌های علمی ـ آموزشی، اقدام به انتشار مجله‌ آموزشی، تحلیلی و اطلاع‌رسانی رشد آموزش زیست‌شناسی نموده است. این مجله به صورت فصل‌نامه در ۸۰ صفحه به چاپ می‌رسد.

ارسال مقاله برای رشد آموزش زیست‌شناسی
فصل‌نامه رشد آموزش زیست‌شناسی، نوشته‌ها و حاصل تحقیقات پژوهشگران و متخصصان تعلیم و تربیت به‌ویژه آموزگاران، دبیران و مدرسان را در صورتی‌که در نشریات عمومی درج نشده و مرتبط با موضوع مجله باشد را می‌پذیرد. درصورتی‌که مایل به ارسال مقالات خود برای این مجله هستید، خواهشمند است به این نکات در تهیه‌ مقالات توجه فرمایید:
* مطالب باید یک خط در میان و در یک روی کاغذ نوشته و در صورت امکان تایپ شود.
* محل قرارگرفتن شکل‌ها، جدول‌ها، نمودارها و تصاویر ضمیمه باید در حاشیه‌ مطلب نیز مشخص شود.
* نثر مقاله باید روان و از نظر دستور زبان فارسی درست باشد و در انتخاب واژه‌های علمی و فنی دقت لازم مبذول شود.
* مقاله‌های ترجمه شده باید با متن اصلی همخوانی داشته باشد و متن اصلی نیز ضمیمه‌ مقاله باشد.
* در متن‌های ارسالی باید تا حد امکان از معادل‌های فارسی واژه‌ها و اصطلاحات استفاده شود.
* زیرنویس‌ها و منابع باید کامل و شامل نام نویسنده، سال انتشار، نام اثر، نام مترجم، محل نشر، ناشر، و شماره صفحه‌ مورد استفاده باشد.
* مجله در رد، قبول، ویرایش و تلخیص مقاله‌های رسیده مختار است.
* آرای مندرج در مقاله‌ها، ضرورتاً مبیّن نظرات دفتر انتشارات کمک آموزشی نیست و مسئولیت پاسخگویی به پرسش‌های خوانندگان، با خود نویسنده یا مترجم است.
* مجله از بازگرداندن مطالبی که برای چاپ مناسب تشخیص داده نمی‌شود، معذور است.

 
نشانی دفتر مجله
تهران، صندوق پستی ۶۵۸۵ - ۱۵۸۷۵ (فصل‌نامه رشد آموزش زیست‌شناسی)

نشانی پست الکترونیکی مجله
zistshenasi@roshdmag.ir

تلفن دفتر مجله

۸۸۸۳۱۱۶۰ – ۰۲۱ (داخلی ۲۷۷