بایگانی اخبار عمومی

۰۴ آذر ۱۳۹۹
دومین شماره رشد فناوری آموزشی منتشر شد
دومین شماره ماهنامه آموزشی، تحلیلی و اطلاع‌رسانی رشد فناوری آموزشی (دوره سی‌وششم، شماره پی‌درپی ۲۹۰، آبان ۱۳۹۹) برای معلمان، دانشجو معلمان و کارشناسان وزارت آموزش و پرورش در ۴۸ صفحه منتشر شد.
[ تعداد بازدید : ۲۷ ]
۰۴ آذر ۱۳۹۹
دبیر هجدهمین دوره جشنواره کتاب‌های آموزشی و تربیتی رشد منصوب شد
معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در حکمی «دبیر هجدهمین دوره جشنواره کتاب‌های آموزشی و تربیتی رشد» را منصوب کرد.
[ تعداد بازدید : ۲۸ ]
۰۳ آذر ۱۳۹۹
شبکه رشد و هزار راه نرفته پیش رو
شبکه ملی رشد به عنوان رسانه‌ای پویا با ماموریت توسعه و ترویج محتوای کتاب‌های درسی سال‌ها است که چراغ خاموش فعالیت می‌کند. در یک سال اخیر این شبکه رویکردهای جدیدی را با تغییرات مدیریتی در بدنه‌ی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در پیش گرفته است.
از این رو برآن شدیم تا با معرفی این رسانه به جامعه ی مخاطبین و رسانه های جمعی در قالب 5 شماره از یک پرونده بخشی از عملکرد، رسالت و اقدامات این شبکه آموزش محور را در دوران شیوع بیماری کووید 19 بیش از قبل تشریح شود. شاید مهمترین انتظار مسئولان این شبکه باور داشتن به آن و مهمترین خواسته کاربران و مخاطبان برآورده کردن نیازها باشد. در این گزارش قصد داریم آینده پیش روی این شبکه را کمی شفاف تر بیان کنیم.
[ تعداد بازدید : ۲۱ ]
۰۲ آذر ۱۳۹۹
مصائب دانش‌آموزان استثنایی در دوران کرونا
«مصائب دانش‌آموزان استثنایی در دوران کرونا» عنوان گفت‌وگویی است که در صفحه جامعه روزنامه همدلی در تاریخ دوم آذر ۱۳۹۹ به چاپ رسیده است.در این گفت‌وگو احمد رمضانی، عضو هیئت علمی پژوهشکده کودکان استثنایی به بررسی مشکلات دانش‌آموزان استثنایی در دوران کرونا پرداخته است.
[ تعداد بازدید : ۲۰ ]
۲۹ آبان ۱۳۹۹
لغو اجرای برنامه جشن «سپاس دوست» در حاشیه جشن سی سالگی
انتشارات مدرسه به دنبال هشدارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت مقابله با شیوع کرونا از اول آذر، اجرای یکی از برنامه‌های فرهنگی خود را لغو کرد.
[ تعداد بازدید : ۳۲ ]
۲۷ آبان ۱۳۹۹
رشد آموزش فنی و حرفه‌ای و کاردانش شماره ۵۵ منتشر شد
پنجاه و پنجمین شماره فصلنامه آموزشی، تحلیلی و اطلاع رسانی رشد آموزش فنی و حرفه‌ای و کاردانش (دوره شانزدهم، پاییز ۱۳۹۹) برای معلمان، مدرسان و دانشجویان در ۴۸ صفحه منتشر شد.
[ تعداد بازدید : ۵۷ ]
۲۶ آبان ۱۳۹۹
رونمایی مجازی از دو اثر تازه منتشر شده انتشارات مدرسه
انتشارات مدرسه به مناسبت بیست و هشتمین هفته کتاب سال جمهوری اسلامی ایران؛ مصادف با سی‌امین سال تأسیس انتشارات مدرسه در برنامه «سالِ سی» از سیمرغ و ضحاک‌ماردوش رونمایی می‌کند.
[ تعداد بازدید : ۴۹ ]
۲۶ آبان ۱۳۹۹
رشد آموزش ریاضی شماره ۱۳۶ منتشر شد
یکصد و سی و ششمین شماره فصلنامه آموزشی، تحلیلی و اطلاع‌رسانی رشد آموزش ریاضی (دوره سی‌ و هشتم، پاییز ۱۳۹۹) برای معلمان، دانشجو معلمان، دبیران ریاضی و کارشناسان وزارت آموزش و پرورش، در ۴۸ صفحه منتشر شد.
[ تعداد بازدید : ۷۴ ]
۲۴ آبان ۱۳۹۹
برگزاری کارگاه‌های آموزشی بهینه سازی سایت (SEO)
[ تعداد بازدید : ۲۹ ]
۲۱ آبان ۱۳۹۹
رشد آموزش پیش‌دبستانی شماره ۴۳ منتشر شد
چهل‌وسومین شماره فصلنامه آموزشی، تحلیلی و اطلاع رسانی رشد آموزش پیش‌دبستانی (دوره دوازدهم، پاییز ۱۳۹۹) برای مربیان پیش‌دبستانی، والدین، مدرسان و دانشجویان در ۴۸ صفحه و با فهرست زیر منتشر شد.
[ تعداد بازدید : ۶۷ ]
۲۱ آبان ۱۳۹۹
برنامه‌‌های فرهنگی انتشارات مدرسه در هفته کتاب و کتابخوانی
انتشارات مدرسه در بیست و هشتمین هفته کتاب و کتابخوانی؛ مصادف با سی‌امین سال تأسیس این انتشارات، برنامه‌های فرهنگی خود را در قالب « سالِ سی» به صورت مجازی برگزار می‌کند.
[ تعداد بازدید : ۱۲۱ ]
۲۰ آبان ۱۳۹۹
رشد برهان ریاضی متوسطه دوم شماره ۱۱۷ منتشر شد
یکصد و هفدهمین شماره فصلنامه آموزشی، تحلیلی و اطلاع‌رسانی رشد برهان ریاضی متوسطه دوم (دوره سی‌ام، پاییز ۱۳۹۹) برای دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم (پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم)، در ۴۸ صفحه منتشر شد.
[ تعداد بازدید : ۸۷ ]
۲۰ آبان ۱۳۹۹
مشاور مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی در حوزه ساماندهی منابع آموزشی ـ تربیتی منصوب شد
سیدسعید بدیعی به عنوان مشاور مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی در حوزه ساماندهی منابع آموزشی ـ تربیتی منصوب شد.
[ تعداد بازدید : ۸۳ ]
۱۹ آبان ۱۳۹۹
معاونان دفتر انتشارات و فناوری آموزشی منصوب شدند
معاون وزیر آموزش و پرورش با صدور ابلاغ‌هایی معاونان دفتر انتشارات و فناوری آموزشی را منصوب کرد.
[ تعداد بازدید : ۲۵۱ ]
۱۹ آبان ۱۳۹۹
پایان مهلت ثبت‌نام در پنجاهمین جشنواره فیلم رشد
مهلت ثبت‌نام در پنجاهمین دوره این جشنواره خاتمه یافته است. فرصت ثبت‌نام و شرکت در این دوره از جشنواره که از نیمه شهریورماه گذشته آغاز و اواخر مهرماه به دلایل مشکلات و محدودیت‌های دوران کرونایی برای فیلم‌سازان داخل و خارج از کشور تمدید شده بود، به پایان رسید.
[ تعداد بازدید : ۶۹ ]