یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۰۶

بایگانی اخبار عمومی

۱۷ خرداد ۱۳۹۹
فراخوان چهارمین دوره خاطره‌های معلمی رشد
دفتر انتشارات و فناوری آموزشی، چهارمین دوره خاطره‌های معلمی رشد را در سطح کشور برگزار می‌کند.
[ تعداد بازدید : ۱۰ ]
۱۲ خرداد ۱۳۹۹
گفت‌وگوی رشد آموزش زیست‌شناسی با سرگروه درس زیست‌شناسی شهر تهران
«آموزش زیست‌شناسی در مدارس کشور» عنوان گفت‌وگویی است که فصلنامه رشد آموزش زیست‌شناسی با دکتر مریم کاملی سرگروه درس زیست‌شناسی آموزش‌وپرورش شهر تهران انجام داده است.
[ تعداد بازدید : ۳۱ ]
۱۰ خرداد ۱۳۹۹
محمدابراهیم محمدی به عنوان سرپرست دفتر انتشارات و فناوری آموزشی معارفه شد
مراسم تکریم و معارفه دکتر مسعود فیاضی مدیرکل پیشین و دکتر محمدابراهیم محمدی، سرپرست فعلی دفتر انتشارات و فناوری آموزشی با حضور دکتر اسدالله مرتضایی، معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، روح‌الله رضاعلی، مشاور اجرایی سازمان، معاونان دفتر انتشارات و فناوری آموزشی و رؤسای گروه‌های این دفتر در تاریخ ۹۸/۰۳/۱۰ برگزار شد.
[ تعداد بازدید : ۴۳ ]
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
پویش «دوریم و دوستیم» در انتشارات مدرسه
انتشارات مدرسه با همکاری گروهی از ناشران کشور با هدف فراهم آوردن امکان دسترسی عموم مردم به کتاب‌های مناسب با تخفیف ویژه پویش «دوریم و دوستیم» را راه اندازی کرد.
[ تعداد بازدید : ۱۴۰ ]
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
واقعیت افزوده
«واقعیت افزوده»، عنوان مقاله‌ای است که در ماهنامه رشد فناوری آموزشی چاپ شده است. در این مقاله، ضمن معرفی فناوری واقعیت افزوده، نقش این فناوری در فرایند آموزش‌ و یادگیری و مزایای آن و همچنین بهره‌گیری از آن برای آموزش محتوای کتاب‌های علوم تجربی دوره دبستان تشریح شده است.
[ تعداد بازدید : ۱۷۶ ]
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
معلم‌ها بازنشسته نمی‌شوند
گفت‌وگوی ماهنامه رشد معلم با اکبر رضایی، همکار بازنشسته آموزش‌وپرورش
[ تعداد بازدید : ۲۴۰ ]
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
تکالیف مهارت محور
«تکالیف مهارت‌ محور» عنوان مقاله‌ای است که در ماهنامه‌ رشد آموزشی ابتدایی چاپ شده است.
[ تعداد بازدید : ۳۳۶ ]
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
قصه‌های خواندنی، قصه‌های شنیدنی
چهار جلد دیگر از مجموعه «قصه‌های خواندنی، قصه‌های شنیدنی» با هدف آموزش مفاهیم اجتماعی، ارزشی و علمی به کودکان در انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.
[ تعداد بازدید : ۱۴۱ ]
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
بازی‌های رومیزی
سال‌ها قبل از اینکه چیزی به نام گیم یا بازی ویدیویی‌ وجود داشته باشد، بازی‌های رومیزی یا بردگیم‌ها وجود داشتند که به‌طور گسترده مورد توجه عموم بودند. با پیشرفت تکنولوژی و ظهور بازی‌های ویدیویی‌، برخلاف آنچه انتظار می‌رفت، استقبال از بردگیم کم نشد، بلکه بیشتر هم شد، تا آنجا که بردگیم راه خود را حتی در بازی‌های ویدیویی پیدا کرد و حالا علاوه بر بازی‌های فیزیکی، شاهد توسعه بردگیم به صورت دیجیتال هم هستیم.
[ تعداد بازدید : ۲۰۰ ]
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
تربیت به سبک پروردگار در رشد معلم
«تربیت به سبک پروردگار»، تیتر مقاله‌ای است که در شماره اخیر ماهنامه رشد معلم چاپ شده است. این مقاله در چند بخش با عناوین: «رشد، محور تعلیم‌وتربیت»، «تفاوت تربیت با ریخته‌گری»، «محور تعلیم‌وتربیت چه کسی است»، «معلمان و افراط و تفریط در محبت» و «جایگاه تنبیه و ترس در تربیت‌دینی» تنظیم گردیده است.
[ تعداد بازدید : ۳۴۸ ]
۳۱ فروردین ۱۳۹۹
چگونگی توسعه محتواهای آموزش مجازی در برنامه درسی
مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تأکید کرد که ورود هر نوع محتوایی به فرآیند تعلیم و تربیت رسمی را درست نمی‌دانیم
[ تعداد بازدید : ۱۷۳ ]
۳۰ فروردین ۱۳۹۹
جادوی دژ به قلم جعفر توزنده جانی در انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد
به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه؛ رمان نوجوان «جادوی دژ» بر اساس داستان زندگی شخصیت معروف ایرانی، میر مهنا نوشته شده است
[ تعداد بازدید : ۱۳۷ ]