جشنواره بین‌المللی فیلم رشد
پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد با اعلام برگزیدگان در پنج بخش، مستند بلند، مستند کوتاه، داستانی بلند، داستانی کوتاه و پویانمایی به کار خود خاتمه داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، برندگان پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، در بخش‌های ملی و بین‌المللی اعلام شدند.


برگزیدگان بخش دانش آموزی

 دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه اول بخش دانش آموزی  به فیلم داستانی  «خاطره می‌سازیم»  به کارگردانی ملیکا آقایی؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه دوم به فیلم مستند «ازدواج‌های مرده»  به کارگردانی نگین نجاری؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه سوم به فیلم پویانمایی «ترس»  به کارگردانی محمد سهیل انصاری؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه سوم به فیلم پویانمایی «انتخاب»  به کارگردانی زهرا (مبینا) حمزه اهدا شد.

 لوح تقدیر و جایزه نقدی نیز به فیلم مستند «عبای زرین» به کارگردانی  پریا حسین‌زاده و فیلم پویانمایی «نبض» به کارگردانی مریم کریمی اهدا شد.


برگزیدگان بخش معلمان فیلمساز

 در بخش ملی معلمان فیلمساز، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فیلم مستند «مهمان» اثر کارگردانی میلاد اسماعیلیان و دانیال اسماعیلیان اهدا شد.

 دیپلم افتخار و جایزه نقدی نیز به فیلم داستانی «مثقال» اثر جواد مولانیا و فیلم پویانمایی «زیست شناسان کوچک»  به کارگردانی فهیمه ذبیحی سلطانی اهداء شد.

 در بخش دانشجو معلمان، نیز دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فیلم مستند «موج اول»  به کارگردانی زهرا مسلمی‌پور؛ لوح تقدیر و جایزه نقدی به فیلم مستند «پیر فرهنگ آذربایجان»  به کارگردانی فرامرز مهدی‌زاده و فیلم مستند  «سه روز و یک قرن» به کارگردانی  لطیف فتاحی اهدا شد.


برگزیدگان فیلم‌های بلند داستانی

 تندیس زرین و جایزه نقدی در این بخش به فیلم داستانی بلند «پیله و پروانه» به کارگردانی  محمد صالحی‌نژاد  از   ایران اهداء شد.

 تندیس سیمین به فیلم داستانی بلند «دوچرخه»  به کارگردانی «کانجان کیشور نات» از هندوستان، و دیپلم افتخار  به فیلم پویانمایی «مأموریت آب» به کارگردانی  «اَلوارو کَسِرِس» از  ونزوئلا اهداء شد.


برندگان بخش پویانمایی بین الملل

 در بخش پویانمایی بین المللی تندیس زرین و جایزه نقدی به فیلم «قدم یازدهم» به کارگردانی مریم کشکولی‌نیا از ایران؛ تندیس سیمین و جایزه نقدی فیلم «بادهای پائیزی، بادهای بهاری و دو کبوتر » اثر  صادق جوادی از ایران اهدا شد. همچنین دیپلم افتخار مشترکاً به فیلم‌های  «جوجة آشیانه» به کارگردانی «مارات والریویچ ناریمانوف» از روسیه و «ایان، یک داستان تاثربرانگیز » به کارگردانی «اَبِل گولد فَرب » از آرژانتین اهداء شد.


برندگان فیلم‌های داستانی کوتاه

 در بخش فیلم کوتاه داستانی تندیس زرین به فیلم «سرآغاز» اثر «ساندیپ کومار ورما»  از هندوستان؛ تندیس سیمین و جایزه نقدی به فیلم «وضعیت اورژانسی»  به کارگردانی مریم اسمی‌خانی  از  ایران و یپلم افتخار و جایزه نقدی «سفیدپوش»  اثر رضا فهیمی تعلق گرفت.

 در ادامه هیئت داوران بخش داستانی کوتاه دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به بازیگر نقش اصلی فیلم «سفیدپوش»،   دانش‌آموز  امیرعلی رزاقی اهدا کرد.

 جوایز بخش مستند کوتاه با حضور محمود رحمانی و محمد عارف داوران این حوزه به برندگان اهداء شد.


برگزیدگان بخش مستند کوتاه 

 تندیس زرین و جایزه نقدی به فیلم مستند کوتاه «نادره‌کار» به کارگردانی منوچهر مشیری اهداء شد. او در این مراسم گفت: خوشحالم که اگر جایزه‌ای می‌گیرم از جشنواره رشد است. در زمانی که جشنواره کار خود را آغاز کرد، ‌من 14 ساله بودم اما از همان زمان علاقمندی به فیلم و سینما در وجود من شکل گرفت و کنجکاو شده بودم که این جشنواره، چگونه رویدادی است. این جشنواره، نخستین رویداد سینمایی ایران بود و من نوجوان 14 ساله، درباره این کنجکاو بودم که به چه موضوعاتی می‌پردازد. امروز صحبت‌هایی مبنی بر مرور 50 ساله جشنواره رشد شنیدم که انگیزه ایجاد کرد. من به این رویداد بسیار احترام می‌گذارم و همواره با علاقمندی آثارم را به این رویداد می‌آورم.

 تندیس سیمین و جایزه نقدی به فیلم مستند کوتاه«کاک ئیرج» به کارگردانی جمشید فرجوند فردا اهداء شد.

 هیئت داوران ضمن تقدیر از فیلم «فقط یک روز دیگر» به کارگردانی «ایوژنی یولیکوف» از روسیه،   دیپلم افتخار و جایزه نقدی را مشترک به فیلم‌های «سارِوُ» به کارگردانی محمد عبدالهی، «خانجان» به کارگردانی بابک طاهری اهدا شد. همچنین هیئت داوران بخش مستند کوتاه دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به دانش‌آموز «بهدیس سوری نسب» شخصیت‌‌ اصلی فیلم مستند «نازگل» تقدیم کرد.


برندگان بخش مستند بلند

  تندیس زرین و جایزه نقدی به فیلم مستند بلند «یک کاج، صد گنجشک» به کارگردانی سید هاشم مرتضویان، تندیس سیمین و جایزه نقدی به فیلم مستند بلند «مسافر فوکوشیما» اثر معصومه نورمحمدی  از ایران اهدا شد. همچنین دیپلم افتخار به فیلم مستند بلند «ماهی کپور»  به کارگردانی  لورنتسو اسکوارچا از کشور ایتالیا اهداء شد.

 هیئت داوران، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بخش پژوهش را نیز رضا مجلسی برای فیلم مستند «طلارودان» نیز اهداء کرد.

سایت سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی
تعداد بازدید : ۶۵
کد خبر : ۳,۵۳۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید