عکس رهبر جدید
پایان کار گروه‌های داوری هجدهمین جشنواره کتاب رشد
گروه‌های داوری هجدهمین جشنواره کتاب رشد به کار خود پایان دادند. مراسم پایانی این جشنواره 23 دی ماه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی  داوری هجدهمین جشنواره کتاب رشد به پایان رسید. مراسم پایانی این جشنواره 23 دی ماه برگزار خواهد شد.

کیومرث جهانگردی، دبیر هجدهمین جشنواره کتاب رشد با اعلام این خبر گفت: مراسم پایانی این جشنواره در روز سه شنبه 23 دی‌ماه جاری برگزار خواهد شد و در مراسم نتایج نهایی داوری‌ها اعلام خواهد شد.

دبیر هجدهمین دوره جشنواره کتاب رشد، با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره در شرایط همه‌گیری بیماری کرونا، و سختی داوری‌ها گفت: خوش‌بختانه با سامانه الکترونیکی که به‌این منظور طراحی شد، داوری‌ها با کمترین تماس حضوری داوران محترم جشنواره برگزار شد و تعداد بسیار محدودی جلسه حضوری برگزار کردیم. اغلب ارتباطات داوران از طریق سامانه و با گذاشتن یادداشت یا به صورت تلفنی برگزار ‌شد.

در این دوره 268 ناشر کتاب‌های خود را برای در دبیرخانه ساماندهی کتاب ارسال کردند و مجموعاً 3499 عنوان کتاب در دبیرخانه ساماندهی کتاب دریافت و ثبت شد. از این تعداد 1463 عنوان کتاب از 165 ناشر مناسب تشخیص داده شد که به‌مرور و به‌صورت ماهانه در سایت دفتر انتشارت و فناوری آموزشی به آدرس https://samanketab.roshdmag.ir  به مخاطبان معرفی شده است. این 1463 عنوان کتاب برای انتخاب به‌عنوان اثر برگزیده یا شایستة تقدیر به مرحله داوری جشنواره 18ام کتاب رشد راه یافت و در 26 گروه داوری سه ‌نفره مورد داوری قرار گرفت.

بررسی آماری این کتاب‌ها نشان می‌دهد که بیشترین تعداد کتاب به دو گروه داستان کودک با 366 عنوان و داستان نوجوان با 197عنوان اختصاص دارد. همچنین زبان  و ادبیات فارسی با  89 عنوان،  تعلیم و تربیت دینی با 87 و آداب و مهارت‌های زندگی و علوم تجربی هر کدام با 79 عنوان دیگر گروه‌هایی بودند که بیشترین کتاب را داشتند.

جهانگردی افزود کتاب‌های دوره پیش‌دبستانی همانند جشنواره‌های پیشین به دو گروه کتاب‌های آموزشی و کتاب‌های ادبی تقسیم شد که داوران این دو گروه به ترتیب 66 و 50 عنوان کتاب را داوری کردند.

گفتنی است مراسم پایانی هجدهمین جشنواره کتاب رشد روز سه شنبه 23 دی ماه 1399 برگزار و اسامی برگزیدگان و شایستگان تقدیر در مراسم اعلام خواهد شد.

 

هجدهمین جشنواره کتاب رشد

 

واحد خبر و رسانه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی
تعداد بازدید : ۲۹۳
کد خبر : ۳,۳۶۹
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000
نظر خود را وارد کنید