عکس رهبر جدید
ممنوعیت توزیع و فروش کتاب‌های کمک‌درسی بدون تأیید سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی
وزیر آموزش وپ‍رورش طی بخش‌نامه‌ای بر ممنوعیت توزیع و فروش کتاب‌های کمک‌درسی بدون تأیید سازمان پژوهش تأکید کرد.

مطابق بند سوم این بخش‌نامه، ایجاد هرگونه موقعیتی که زمینه‌ساز توزیع و فروش اجباری کتاب‌های کمک‌درسی فاقد تأییدیه و اعتباربخشی شده از سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به دانش‌‌آموزان یا اولیای آنان از طریق مدارس گردد، غیرقانونی تلقی خواهد شد.

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در این بخش‌نامه، با ذکر برخی موارد و مصادیق تعارض منافع و مداخله کارکنان آموزش و پرورش در معاملات دولتی، خواهان اجرای دقیق قوانین مصوب در این زمینه از جمله قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، قانون منع مداخله کارکنان دولت در معاملات دولتی و قانون مدیریت خدمات کشوری شده است.

در بخش‌نامه جدید وزیر آموزش و پرورش که خطاب به اعضای شورای معاونان، دانشگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای وابسته صادر شده است، انعقاد هرگونه قرارداد مربوط به اجرای طرح‌های پژوهشی با کارمندان دولتی، به ویژه کارکنان سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و کارمندان شورای تحقیقات استان‌ها ممنوع شده است.

در این بخش‌نامه تأکید شده که انعقاد هرگونه قرارداد تألیف یا ترجمه کتاب‌های درسی و کمک‌درسی یا خرید اثر با کارکنانی که مشمول قانون مذکور هستند ممنوع است.

 
متن کامل بخش‌نامه را این‌جا ببینید.

واحد خبر و رسانه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی
تعداد بازدید : ۶۱۵
کد خبر : ۳,۱۷۳
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000
نظر خود را وارد کنید