نادر طالب‌زاده:
۲۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۲۲
راهکار رسیدن به سینمای اسلامی داشتن یک مرکز فکری است
سخنران اول نشست شب ملل اسلامی گفت: «هنوز به فیلم هایی که با محوریت اسلام به خارج از مرزها نفوذ کرده باشد دست پیدا نکرده‌ایم، فیلم‌های اجتماعی که به اسکار دست پیدا کرده باشند ساخته‌ایم اما سینمای اسلامی که با نام و محوریت اسلام باشند نبوده‌اند البته اگر بتوان نامش را این گذاشت.»

نادر طالب‌زاده، سخنران اول نشست شب ملل اسلامی گفت: «هنوز به فیلم هایی که با محوریت اسلام به خارج از مرزها نفوذ کرده باشد دست پیدا نکرده‌ایم، فیلم‌های اجتماعی که به اسکار دست پیدا کرده باشند ساخته‌ایم اما سینمای اسلامی که با نام و محوریت اسلام باشند نبوده‌اند البته اگر بتوان نامش را این گذاشت.
همان فیلم‌هایی که تولید کرده‌ایم نیز به نتیجه نرسیده‌اند و باتوجه به این موضوع که نتوانسته‌اند نفوذی در دنیا داشته باشند می توانیم بگوییم راه بسیاری در پیش داریم. بخشی از سرگرمی ها یا سریال سازی‌های تلویزیونی با محوریت جهان اسلام توانسته‌اند موفق باشند و روی کشورهای منطقه تأثیر گذاشته باشند و مورد توجه قرار گرفته باشد، علتش هم این است برای این موضوع اندیشکده ای نیست و همه ارگان‌ها، جشنواره‌ها، سینما و تلویزیون به صورت مستقل کار می کنند و مرکزیتی وجود ندارد.
راهکار رسیدن به سینمای اسلامی داشتن یک مرکز فکری است کسانی که در این حوزه کار کرده‌اند یا آثاری داشته‌اند باید روی این موضوع فکر کنند و یک قرارگاه فکری برای این حوزه تشکیل بدهند. خلاء این موضوع تا زمانی که فکری برایش نکنیم حس می‌شود.»

او گفت: «خیلی کارها می توان کرد، اگر فقط یک منبع قرآن را در نظر بگیریم باید ببینیم چه کارهایی تا به حال انجام داده‌ایم که فقط بر معانی قرآنی متمرکز باشد، به جرئت می‌گویم تقریبا چنین چیزی وجود ندارد. اگر شبکه قرآن یک کار عملیاتی انجام بدهد متوجه خواهند شد که چقدر کم تا به حال در این حوزه فعالیت شده است.»

دفتر انتشارات و فناوری آموزشی / ستاد خبری چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد
تعداد بازدید : ۲۱۲
کد خبر : ۳,۰۲۰
اخبار مرتبط
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید