بکر بلبل:
۲۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶
فرهنگسازی از طریق سینما جریان ساز است
داور بخش مسابقه مستند چهل و نهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد می‌گوید از آموزش و پرورش ایران برای برگزاری چنین جشنواره‌ای تشکر می‌کنم زیرا فرهنگسازی از طریق فیلم و سینما جریان ساز است

بکر بلبل، داور بخش مسابقه مستند چهل و نهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری جشنواره فیلم رشد درباره سابقه حضورش در این جشنواره گفت: امسال اولین باری است که به عنوان داور در این جشنواره حضور دارم اما سال گذشته با یک فیلم در جشنواره رشد شرکت کردم.

وی ادامه داد سال گذشته زمانی که اسم این جشنواره را شنیدم و متوجه شدم که چهل و هشتمین دوره آن درحال برگزاری است قدمت این جشنواره برایم جای تعجب و سوال داشت.

داور چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد تاکید کرد: مدرک تحصیلی‌ام در ترکیه مهندسی کامپیوتر است و هیچ زمینه‌ای برای فعالیت در حوزه سینمای کودک وجود ندارد، کسانی که به این رشته علاقه دارند باید به سختی یا به صورت خصوصی آن را دنبال کنند.

وی ادامه داد: جشنواره‌ای برای این سینمای پر مخاطب برگزار نمی‌شود اما جشنواره‌های فیلم مخصوص بزرگسالان هرسال برگزار می‌شوند و از آن‌ها استقبال خوبی می‌شود.

بلبل ضمن تشکر از آموزش و پرورش ایران تصریح کرد: از آموزش و پرورش ایران تشکر می‌کنم که چنین جشنواره‌ای را برای کودکان و نوجوانان با جدیت برگزار می‌کنند و آن‌ها را با سینما و فیلمسازی آشنا می‌کنند. تربیت و آموزش کودکان از طریق سینما بسیار تاثیرگذار است، به طوری که می‌گویند فرهنگ سازی از طریق فیلم و تئاتر جریان ساز است.

دفتر انتشارات و فناوری آموزشی / ستاد خبری چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد
تعداد بازدید : ۳۵۰
کد خبر : ۳,۰۱۸
اخبار مرتبط
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید