رونمایی از پوستر چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد
در اولین روز از هفته وحدت،‌ از پوستر چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد با حضور دکتر ملکی، معاون طراحی و تولید بسته‌های یادگیری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و دکتر فیاضی، مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی در مدرسه تاریخی دارالفنون رونمایی شد.


به گزارش دبیرخانه فیلم ‌رشد، روز یکشنبه ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ مصادف با اولین روز از هفته وحدت، ساعت ۱۰/۳۰ صبح با حضور دکتر حسن ملکی، معاون طراحی و تولید بسته‌های یادگیری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، دکتر مسعود فیاضی، مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی، مجید صادقیان، معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی، وحید گلستان، دبیر چهل‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌رشد، و تعدادی از اصحاب رسانه در مدرسه تاریخی دارالفنون از پوستر چهل‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌رشد رونمایی شد.

در این نشست چند ساعته به ترتیب دکتر ملکی، دکتر فیاضی و وحید گلستان به تبیین جنبه‌های مختلف جشنواره فیلم رشد پرداختند و به بیان تفاوت‌ها و تغییرات مهم این دوره از جشنواره با دوره‌های قبلی اشاره نمودند.

دکتر ملکی در این نشست به نکات مهمی اشاره نمود: «نخست اینکه سه ابزار مهم معرفتی به نام‌های شنیدن، دیدن، عقل و تفکر به انسان عطا شده است تا از این طریق انسان‌ها خود را به غایت خلقت نزدیک سازند. وسیله‌ای که می‌تواند این ابزارهای معرفتی را به حرکت و تکاپو وادارد همان فیلم آموزشی است. وقتی از فیلم آموزشی صحبت می‌کنیم از یک وسیله هنری حرف می‌زنیم که قدرت دارد قوای انسانی را بسیج کند به سمت طریق الهی.»

دکتر ملکی در خصوص ارزش و اهمیت جشنواره فیلم رشد از زاویه قرآنی ادامه داد: «در سوره بقره وقتی حضرت ابراهیم از خداوند می‌خواهد که به او نشان دهد که چگونه مردگان را زنده می‌کند؟ خداوند با عملی که به او محول می کند از سمع و بصر و فواد آن حضرت برای اطمینان قلبی استفاده می‌کند. لذا یک فیلم آموزشی خوب از منظر قرآن، علمی، روان‌شناسی، تحلیل‌های اجتماعی یک وسیله هنری اثرگذار و تحول آفرین مخصوصاً در دوران کودکی و نوجوانی است.»

به دنبال آن دکتر فیاضی، مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی دقایقی را برای حاضرین در نشست صحبت نمود و روز رونمایی از پوستر جشنواره فیلم رشد را در واقع آغاز رسمی این رویداد مهم آموزشی-تربیتی و هنری اعلام نمود و ضمن تقدیر و تشکر از اعضای دبیرخانه فیلم رشد، به اثربخشی بی‌نظیر فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی جشنواره فیلم رشد در کلاس‌های درس اشاره نمود.

دکتر فیاضی در متن صحبت‌های خود تأکید کرد:« فیلم یک رسانه است. و این رسانه به ما دیکته می‌کند که مخاطب و محتوا دو رکن مهم هستند؛ از این رو تولید فیلم خوب واقعاً سخت است. مخاطب این جشنواره دانش‌آموزان و معلمان و اولیا است و این جشنواره در بستر آموزش و پرورش روی می‌دهد نه فضای عمومی کشور که این سنجه‌ها در انتخاب فیلم‌ها نیز مدنظر بوده و خیلی مهم هستند. این سنجه‌ها در برنامه درسی ملی وجود دارند و به سنجه‌های ملی، دینی و انقلابی تقسیم می‌شوند.» پس از دکتر فیاضی، وحید گلستان نیز به جنبه‌های تخصصی بودن جشنواره فیلم رشد اشاره نمود و پس از بیان تغییرات مهم جشنواره چهل و نهم به سؤالات خبرنگاران حاضر در این نشست پاسخ داد.

 
گزارش کامل این نشست خبری به زودی در سایت اختصاصی جشنواره فیلم رشد منعکس خواهد شد.

 

دفتر انتشارات و فناوری آموزشی / واحد فناوری آموزشی
تعداد بازدید : ۳۳۷
کد خبر : ۳,۰۰۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید