چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۲۳

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت : «کتاب‌های آموزشی بر اساس پاسخگویی به نیاز مخاطبان منتشر می‌شود و بازار این کتاب‌ها نیز نیازمند ساماندهی است».
سید علی طاهری در گفت و گو با خبرنگار ما، با اشاره به برگزاری دهمین دوره از جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد در کشور،  اظهار کرد:  «این جشنواره می‌تواند در جهت حمایت از ناشران و همچنین مشخص شدن نقاط قوت و ضعف کتاب‌های آموزشی عمل کند. همچنین لازم است که ناشران کم و کاستی‌های موجود را در اختیار مجلس قرار بدهند تا پس از بررسی مجلس ، اقدامات لازم در زمینه آن انجام شود ».
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تنوع کتاب و البته حضور مختلف ناشران در جشنواره رشد زیاد است ، خاطر نشان کرد: «برگزاری هر جشنواره به دلیل حضور مخاطبان و ناشران موجب می‌شود تا نیازهای واقعی مخاطبان شناخته و مشخص شود و این زمینه را برای پاسخگو بودن ناشران و کتاب های آموزشی آماده می کند».
وی با بیان این‌که همه نیازهای ناشران برای چاپ کتاب‌های آموزشی مادی نیست، تصریح کرد: «در ابتدا باید نیازها به طور خاص سنجیده و بررسی شود  پس از آن است که مشخص می‌شود در چه حوزه ای دولت و مجلس می‌تواند حمایت خود را نشان دهد».
سید‌علی طاهری خاطر نشان کرد: «ا اطلاع‌رسانی جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد به خانواده‌ها و حضور گسترده دانش‌آموزان ، دانشجویان و به طور کل مخاطبان می‌توان سطح نیاز آنها را شناخت».

تعداد بازدید : ۸۷۳
کد خبر : ۱,۴۱۵