عکس رهبر جدید

مدیریت مدرسه با رویکرد اسلامی

 ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
مدیریت مدرسه با رویکرد اسلامی
کتاب پژوهشی «مدیریت مدرسه با رویکرد اسلامی» با هدف آموزش ویژگی‌های مدیریت مدرسه با رویکرد اسلامی و ارائه الگوی مفهومی در میان کارگزاران تربیتی جامعه ایران از طرف انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.

از مدیریت با رویکرد اسلامی تعاریف متعددی شده است که این تعاریف، بسته به زاویه دید و نوع نگاه ارائه ‌دهنده آن، تفاوت‌هایی دارند. اما کتاب «مدیریت مدرسه با رویکرد اسلامی: معرفی ابزار سنجش معتبر و ارائه مدل» ضمن بهره‌‌گیری از علوم جدید مدیریت؛ مفاهیم مدیریت اسلامی را از بطن متون و مفاهیم دینی و قرآنی، تجارب موفق و آراء و اندیشه‌های متخصصان و مدیران مسلمان با دغدغه‌ها و آرمان‌های دینی و اعتقادی آنان و نیز سایر نوشتار‌های مرتبط موجود، استخراج و تدوین کرده است.

 تیم پژوهشی؛ دکتر حیدرتورانی، دکتر اعظم مولایی و دکتر شهره حسین‌پور با تکنیک تحلیل محتوا این کتاب را در چهار فصل در قالب ابعاد و مؤلفه‌ها زیر شناسایی و ارائه داده‌اند که عبارتند از :

1. مدیر: ویژگی‌های فردی مدیر مدرسه، سبک رهبری

2.  کارکنان: گزینش و جذب، نگهداشت، آموزش، ارتباطات، ارزشیابی

3. دانش‌آموزان: تربیت جسمانی، تربیت علمی، تربیت اخلاقی و دینی، تربیت اجتماعی، تربیت فنی ‌و حرفه‌ای، تربیت هنری

4.  منابع: سرمایه اجتماعی، سرمایه اطلاعاتی، سرمایه مالی و فیزیکی

5.  فرهنگ مدرسه: ارزش‌ها و نمادها

6. والدین: آموزش و مشارکت.

کتاب« مدیریت مدرسه با رویکرد اسلامی...» در 248 صفحه با موضوع مدیریت در فروشگاه های سراسر کشور و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات مدرسه enmabazar.ir در دسترس مخاطبان قرار دارد. 

۶۶۸
کلیدواژه: مدیریت مدرسه با رویکرد اسلامی
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید