پایگاه اجتماعی و منزلت معلمان

پایگاه اجتماعی و منزلت معلمان

انتشارات مدرسه با هدف شناساندن جایگاه اجتماعی و منزلت معلمان کتابی با همان عنوان برای دست‌اندرکاران فرهنگی و دانشجویان حرفه معلمی منتشر و روانه بازار نشر کرد.

یکی از ارکان اصلی آموزش و پرورش معلمان هستند که می‌توانند نقش  بسزایی در تربیت و آموزش داشته باشند. اما این نقش مستلزم ان است که معلمان  از منزلت و پایگاه اجتماعی شایسته‌ای برخوردار باشند.  

معلمی که از پایگاه اجتماعی بالا برخوردار است، می‌تواند الگویی مناسب برای دانش‌آموزان باشد. بر اساس مطالعات انجام گرفته در کشورهایی که معلمان از پایگاه اجتماعی بالایی برخوردارند و شمار داوطلبان این شغل بیشتر از مشاغل دیگر است دانش‌آموزان از نظام آموزشیِ پیشرفته بهره می‌برند. همچنین تحقیقات نشان می‌دهد که تقریباً در تمام کشورهای اروپایی معلمان از پایگاه اجتماعی بالایی برخوردارند.

بر این اساس انتشارات مدرسه کتاب «شاخص‌های جهانی پایگاه اجتماعی و منزلت معلمان» با ترجمه کیومرث فلاحی را منتشر کرده است. این کتاب گزارشی تحقیقی در خصوص شاخص‌های پایگاه اجتماعی و منزلت معلمان  در جهان است که توسط بنیاد معتبر پژوهشی وارکی جمز به انجام  رسیده است. این پژوهش نمونه آماری 21 کشور در سراسر جهان است که تعدادی از آن‌ها مانند فنلاند ، ژاپن و سنگاپور در ردیف نظام‌های آموزشی برتر و پیشرفته به شمار می‌آیند و بعضی دیگر از این کشورها مانند ترکیه  و مصر که به لحاظ شرایط اجتماعی و فرهنگی به جامعه نزدیک‌تر هستند.

این کتاب با 72 صفحه رنگی در فروشگاه‌های سراسر کشور در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

 

شاخص‌ های جهانی پایگاه اجتماعی و منزلت معلمان

 

 

۶۹
کلیدواژه: پایگاه اجتماعی و منزلت معلمان
نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید