قصه‌های هزار و یکشب

قصه‌های هزار و یکشب
انتشارات مدرسه هشت حکایت از قصه‌های هزار و یکشب را در مجموعه‌ای به نام روایت نامه منتشر و راهی بازار نشر کرد.

«حکایت اسب آبنوس»، «حکایت مرد مرده» و «حکایت گوهر شب چراغ» عناوین سه کتاب از مجموعه روایت‌نامه است که توسط داریوش عابدی برای نوجوانان و جوانان بازنویسی شده است.

شاید کمتر کسی باشد که داستان‌های هزار و یکشب را نشنیده و یا آن را نخوانده باشد. این کتاب یکی از بهترین‌ یادگارهای متون کهن است که در واقع مجموعه آداب و رسوم و قصه‌های کهن مردم ایران، هند و سرزمین‌های عربی است و سرشار از نکات پند آموز و حکایت‌های آموزشی است. در این قصه‌ها همه طبقات مختلف مردم جامعه از پادشاهان، وزیران، بازرگانان و مردم عادی حضور دارند و حتی برخی قصه‌ها به زبان حیوانات در این کتاب آمده است. قصه‌های هزار و یکشب درباره پادشاهی به نام شهریار است که نسبت به زنان بد بین بود و هر زنی را که می‌گرفت روز بعد او را می‌کشت. تا اینکه زنی به نام شهرزاد وارد قصر او می‌شود و هر روز برای این پادشاه قصه می‌گوید. و عملاً با قصه‌هایش مرگ خود را به تأخیر می‌اندازد و مجموع این روزها به هزار و یکشب می‌رسد.

کتاب «حکایت اسب آبنوس» با یک قصه دیگر به نام «حکایت حسن و مرد غریبه»، کتاب «حکایت گوهر شب‌چراغ» با دو قصه دیگر به نام «حکایت جواهر فروش و گدای کور» و کتاب «حکایت مرد مرده» با دو قصه دیگر به نام «حکایت دخترک و سه گدای کور» و «حکایت رنگرز و سلمانی» همراه است.

این مجموعه سه جلدی هر کدام در 104 صفحه رنگی در فروشگاه‌های سراسر کشور و همچنین در فروشگاه آن لاین پخش مدرسه به آدرس https://pakhshmadreseh.ir/  در دسترس مخاطبان قرار دارد.

 

قصه‌های هزار و یکشب

 

۵۵
کلیدواژه: انتشارات مدرسه,حکایت گوهر شب چراغ,حکایت مرد مرده,حکایت اسب آبنوس,داریوش عابدی
نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید