دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۲

بخش داستان به جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد افزوده می‌شود

بخش داستان به جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد افزوده می‌شود
دبیر دهمین جشنواره کتاب های آموزشی رشد در مراسم اختتامیه این جشنواره از اضافه شدن بخش داستان و توجه ویژه به آثار تألیفی و بومی به جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد خبر داد

محمد ناصری، دبیر جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد در مراسم اختتامیه دهمین جشنواره کتاب های آموزشی رشد د که عصر دیروز، هفتم بهمن ماه در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد ،سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی را متولی اصلی نظارت بر محتوای آموزشی و اجرایی کردن سیاست‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در تعمیق، تصحیح و توسعه کتاب‌های آموزشی خواند و گفت: «در دهمین جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد، سه هزار و 708 کتاب مناسب با مشارکت 650 ناشر در سراسر کشور رقابت کرده‌اند.
وی ادامه داد: با تشخیص گروه داوران، 178 کتاب نامزد دریافت جایزه کتاب برگزیده و شایسته تقدیر شده و در نهایت 48 کتاب و سه ناشر برگزیده معرفی می شوند».
ناصری ویژگی‌های جشنواره دهم را این گونه بر شمرد: «تجمیع کتاب‌های آموزشی و تربیتی، بازنگری و سرعت بخشی به فرآیند داوری، تشکیل کمیته علمی و ایجاد زمینه‌ها و حوزه‌های جدید یادگیری از جمله ویژگی‌های دهمین دوره جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد است».
مدیر کل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی در توضیح دستاوردهای جشنواره رشد اظهار کرد: «تأکید وزیر محترم آموزش و پرورش بر انتخاب و خرید کتاب برای نمایشگا‌ه‌ها و کتابخانه‌های مدارس بر اساس کتابنامه رشد و همدلی معاونت پرورشی و فرهنگی در این امر که گامی بلند برای تحقق مصوبه 828 شورای عالی آموزش و پرورش است از دستاوردهای مهم این جشنواره بوده‌اند».
وی ادامه داد: «همچنین از سال آینده، چهار صفحه از کتاب‌های درسی مقطع ابتدایی و یک صفحه از کتاب‌های درسی مقطع متوسطه به معرفی آثار برگزیده اختصاص داده‌ می‌شود».
ناصری اضافه‌شدن بخش داستانی و توجه ویژه به آثار تالیفی و بومی را از برنامه‌های دوره بعدی جشنواره اعلام کرد.

۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۳:۱۶
تعداد بازدید : ۸۶۸
کد خبر : ۱,۴۶۵