شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶

برترین‌های دهمین جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد معرفی شدند

برترین‌های دهمین جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد معرفی شدند

گروه داوری آموزش و پرورش کودکان استثنایی
کتاب‌های تقدیری: اختلال‌های یادگیری: مبانی، ویژگی‌ها و تدریس مؤثر از انتشارات ارسباران. مترجمان کتاب: قربان همتی علمدارلو، حمید علیزاده، صدیقه رضایی دهنوی و  ستاره شجاعی
کتاب آموزشی برگزیده: کتاب اختلالاتِ طیفِ اُتیسم از انتشارات دوران.
مؤلفان: سیدعلی صمدی، روی مک‌کانکی (Roy McKonkey)  


گروه داوری اقتصاد، حسابداری و بازرگانی
کتاب آموزشی تقدیری: مدیریت چه چیز نیست: چگونه مدیریت نکنیم؟ از انتشارات عابد. مؤلف کتاب: عبدالعظیم کریمی
کتاب آموزشی تقدیری  کتاب: نقشه راه موفقیت در کارآفرینی: خودآموز تدوین طرح کسب‌وکار (مقدماتی) از انتشارات رشد فرهنگ
تألیف: کامبیز طالبی، محمدرضا زارع یکتا
کتاب آموزشی برگزیده: حمید سپهردوست/ مؤلف کتاب: کاربرد آمار در اقتصاد و مدیریت از انتشارات دانشگاه بوعلی سینا
 

گروه داوری برق
 کتاب آموزشی برگزیده: فرزاد مظاهریان، محمدمهدی پرتوی‌فر و مهدیه دَهاقین، مؤلفان کتاب: میکروکنترلرهای dsPIC از انتشارات نص.

مراسم اختتامیه دهمین جشنواره کتاب رشد  
گروه داوری بهداشت و کودکیاری
کتاب آموزشی تقدیری: آقایان و خانم‌ها: احمد عابدی، فرزانه مؤمنی، آرزو و یاسمن شاه‌میوه اصفهانی، مؤلفان کتاب: مهارت‌های مورد نیاز کودکان برای ورود به مدرسه از انتشارات نوشته

 
گروه داوری پیش دبستانی
کتاب آموزشی تقدیری: جواد آزمون و ماندانا آجودان گَرکانی مترجمان کتاب: بازی و تفریح و بازی و ورزش از انتشارات مدرسه
کتاب آموزشی تقدیری: مسعود تهرانی فرجاد/ الهه ستوده/ غلام‌عباس سرشور خراسانی/ منصوره سید صالحی/ مسعود وکیل. مولفان کتاب رنگین کمان: انس با قرآن کریم در دوره پیش دبستان از انتشارات مدرسه
کتاب آموزشی برگزیده: لاله جعفری/ مؤلف کتاب: بیبو بیبو از مؤسسه نشر شهر
کتاب آموزشی برگزیده: شکوه قاسم‌نیا/ مؤلف کتاب: خروس کلاه مخملی از انتشارات کتاب‌های ارغوانی

 
گروه داوری تاریخ
ضمن سپاس از تلاش‌های انتشارات ققنوس برای انتخاب و انتشار مجموعه شخصیت‌های تأثیر گذار و کوششی که طی سالیان اخیر برای سرمایه‌گذاری و یافتن مترجمان توانا و عرضه مناسب کتاب‌ها نشان داده است، هیچ اثری را برای دریافت عنوان برگزیده یا تقدیری معرفی نمی‌کند.
 مراسم اختتامیه دهمین جشنواره کتاب رشد

گروه داوری تفکر، پژوهش و سبک زندگی
کتاب آموزشی تقدیری: آرزو نیّراحمدی مترجم مجموعه کودکان فیلسوف (شامل: خوب و بد یعنی چه؟/ شناخت یعنی چه؟ و  من یعنی چه؟) از انتشارات شهرتاش
همین گروه،
کتاب آموزشی تقدیری: لادن مقیمی اسکویی مترجم کتاب: نوجوانان و رسانه‌ها از شرکت انتشارات فنی ایران

 
گروه داوری جغرافیا
کتاب آموزشی برگزیده: جواد صفی‌نژاد، غلامرضا سحاب و سعید بختیاری. مؤلفان کتاب: دومین اطلس جغرافیایی دوره قاجار: شامل نقشه‌های ایران، تهران و قاره‌های جهان در یک‌صد و بیست سال قبل تألیف محمدرضا مهندس (ملقب به مهندس المُلک) از انتشارات دنیای جغرافیای سحاب
مراسم اختتامیه دهمین جشنواره کتاب رشد

گروه داوری دینی و قرآن
کتاب آموزشی تقدیری: حمیدرضا ‌حیدری،‌ غلام‌عباس سرشور‌خراسانی، محمدرضا‌ سنگری،‌ اعظم فعال، ‌حمیدرضا میرحاجی ‌و ‌مسعود ‌وکیل‌ مؤلفان کتاب: سرود آسمانی: آموزش قرآن و زبان وحی از انتشارات طلایی
کتاب آموزشی برگزیده: غلامرضا حیدری ابهری مؤلف کتاب: دایرة‌المعارف قرآن از انتشارات محراب قلم
 

گروه داوری روان‌شناسی
کتاب آموزشی تقدیری: محمد کیاسالار/  مؤلف کتاب: افسردگی از الف تا ی از انتشارات شبقره
 

گروه داوری ریاضی
کتاب آموزشی تقدیری: مینا مهروَرز مترجم کتاب: کشف کن! همه‌ی ما ریاضیدان هستیم! از انتشارات مدرسه
 کتاب آموزشی برگزیده : شهرناز بخشعلی‌زاده مؤلف کتاب: فرهنگ ریاضی مدرسه از انتشارات محراب قلم

 
گروه داوری زبان عربی
 کتاب آموزشی برگزیده : مرضیه‌سادات مرتضوی/ مؤلف کتاب: آموزش کامل و مفهومی عربی 3 (برای رشته علوم انسانی) از انتشارات مشق شب
 
مراسم اختتامیه دهمین جشنواره کتاب رشد
گروه داوری زبان و ادبیات فارسی
کتاب آموزشی تقدیری : علی رؤوف مؤلف کتاب: انشا درس روییدن در خود از انتشارات آییژ
کتاب آموزشی برگزیده : حسین فرخ‌مهر برای مجموعه تألیفات او در موضوع انشا
به‌خصوص
•    کلاس انشا (برای دانش‌آموزان دوره‌ی راهنمایی) از انتشارات نوشته
•    زنگ انشا‌ برای چهارم و پنجم دبستان از انتشارات عابد
•    انشا و اندیشه‏ برای سوم دبستان از انتشارات عابد
•    خیال انشا از خانه تا مدرسه (برای دانش آموزان چهارم و پنجم دبستان) از انتشارات نوشته
کتاب آموزشی برگزیده : عبدالرحمان صفار‌پور، مؤلف مجموعه کتاب: به من بیاموزید از انتشارات مدرسه
 

گروه داوری زبان‌های خارجی
کتاب آموزشی تقدیری : مهرداد مولودی/ مؤلف کتاب دو جلدی:  Phonics Magic از انتشارات غزال جوان
 

گروه داوری زیست‌شناسی
کتاب آموزشی تقدیری : فرهنگ‌نامه بدن انسان: راهنمای مصور ساختمان، کارکرد و بیماری‌های بدن انسان  ترجمه احمد مختاریان از انتشارات طلایی


گروه داوری طراحی و نقاشی
 کتاب آموزشی برگزیده : عیسا امیری چولاندیم/ مؤلف کتاب: مواد و ابزار هنری 2 از انتشارات کتاب آبان

 
گروه داوری علوم تربیتی
کتاب آموزشی تقدیری : طاهره رستگار مترجم کتاب: ارزش‌یابی توصیفی یعنی بازخورد مؤثر از انتشارات منادی تربیت
 

گروه داوری فیزیک
 کتاب آموزشی برگزیده:
محمود حسنی اردستانی، محسن داودی،  محمدرضا شریف‌زاده اکباتانی و حمید فدایی فرد، مؤلفان کتاب: الکتریسیته ساکن از انتشارات فاطمی
روح‌الله خلیلی بروجنی، مؤلف: کتاب دانش‌آموز و کتاب کار: فیزیک 1 و آزمایشگاه از انتشارات گل‌واژه
 
گروه داوری کار و فناوری
کتاب آموزشی تقدیری : یاسر و هادی احمدی فولادی/ مؤلفان کتاب: مسئله‌های مقدماتی المپیاد کامپیوتر از انتشارات فاطمی
کتاب آموزشی تقدیری : نوید اصلانی/ مؤلف کتاب: سازه‌ها از انتشارات کانون پرورش و فکری کودکان و نوجوانان
 کتاب آموزشی برگزیده : حبیب فروزنده دهکردی/ مؤلف کتاب: مدیریت پایگاه داده به کمک ACCESS و SQL Server از انتشارات عابد

گروه داوری کتاب مرجع
کتاب آموزشی تقدیری : مؤلفان پر شمار کتاب: فرهنگ‌نامه طلایی نو‌آموز از انتشارات طلایی
کتاب آموزشی برگزیده : مؤلفان کتاب دو جلدی: فرهنگ‌نامه طلایی کلید دانش از انتشارات طلایی


 گروه داوری کشاورزی
کتاب آموزشی تقدیری : کورُس ضیایی مترجم کتاب: هیدرولیک ماشین‌آلات از شرکت انتشارات فنی ایران
کتاب آموزشی برگزیده : فرشید قادری‌فر و افشین سلطانی مؤلفان کتاب: کنترل و گواهی بذر از انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد

 
گروه داوری گرافیک و عکاسی
 کتاب آموزشی برگزیده : ترانه امضایی امیرخیز، مؤلف کتاب: گذار عکاسی به دنیای دیجیتال از انتشارات ناقوس
 

گروه داوری مدیریت خانواده
 کتاب آموزشی برگزیده : رسول حیدری و محمد دریایی/ مؤلفان کتاب: 365 روز با غذا‌های گیاهی ایرانی از انتشارات سفیر اردهال

 
گروه داوری مطالعات اجتماعی
کتاب آموزشی تقدیری : جعفر ربانی/ مؤلف کتاب: بیت المقدس از انتشارات مدرسه
کتاب آموزشی برگزیده : لیلی فرهادپور/ مؤلف کتاب: به دنبال کاغذ اخبار از انتشارات ققنوس
گروه داوری معماری و نقشه‌کشی
 کتاب آموزشی برگزیده : ناهیدصادقی‌پی/ مؤلف کتاب: طرح معماری؛ طراحی خانه مسکونی از انتشارات فاطمی

 
گروه داوری مکانیک
کتاب آموزشی تقدیری: شهرام و عالیه امینیان و حمیدرضا ثابت‌نژاد/  مؤلفان کتاب: بازسازی و تکنولوژی بدنه خودرو از انتشارات سازمان فنی و حرفه‌ای کشور
کتاب آموزشی تقدیری : نیما جمشیدی، محمد صفرآبادی فراهانی، علی ابویی مهریزی و امیر رئوفی /مؤلفان کتاب: راهنمای کابردی Auto CAD2012  (اتو کد 2012) که مشترکاً توسط انتشارات عابد/ مهرگان قلم منتشر شده است.
کتاب آموزشی تقدیری : محمدعلی نیکنام/  مؤلف کتاب: فِرِزکاری، مَته‌کاری، کام‌کنی و ابزارهای عمومی از انتشارات فدک- ایساتیس
 
گروه داوری مواد
کتاب آموزشی تقدیری : محمدرضا ملاردی، بهزاد جمالی آقباش و محمدرضا طالعی مؤلفان کتاب: شیمی عمومی مدرن (جلد 1) از انتشارات مبتکران و پیشروان

 
گروه داوری موسیقی
 کتاب آموزشی برگزیده : علیرضا مشایخی/ مؤلف کتاب دو جلدی: فرهنگ آهنگ‌سازی از انتشارات سوره مهر

گروه داوری نمایش، سینما و انیمیشن
کتاب آموزشی تقدیری : همایون ابراهیمی/ مؤلف کتاب: مبانی تدوین 1 از انتشارات اتحاد
 
گروه داوری هنر عمومی
 کتاب آموزشی برگزیده این جشنواره را مشترکاً تقدیم می‌کند به  سودابه سالم مؤلف کتاب دو جلدی: بخوان با من، بساز با من از انتشارات سوره مهر و رسول مُعَرِک‌نژاد مؤلف کتاب: زیبایی‏شناسی نقاشی کودکان: روند تکامل تصویری نقاشی کودک از انتشارات نوشته
 
 
جوایز ویژه جایزه کمیته علمی جشنواره
کمیته علمی جشنواره به پیشنهاد گروه داوری آموزش و پرورش کودکان استثنایی  لوح افتخار و جایزه ویژه خود را تقدیم می‌کند به مؤلف روشندل، سرکار خانم مریم اصغری، مؤلف کتاب: نابینایی و زندگی مستقل از انتشارات آوای نور /  

این کمیته همچنین جایزه ویژه این دوره از جشنواره را به پیشنهاد گروه داوری کتاب مرجع،  لوح افتخار و جایزه ویژه خود را تقدیم می‌کند به افسانه حجتی طباطبایی، سیاوش شایان، سعید علی‌تاجر، محمد کرام‌الدینی و منصور ملک‌عباسی/ مترجمان کتاب: 1001 اختراع، میراث مسلمانان در جهان ما از انتشارات طلایی  

علاوه بر گروه تاریخ که ذکرش گذشت، گروه‌های داوری: تربیت بدنی/  زمین‌شناسی/  شیمی/  علوم تجربی/  و فلسفه و منطق نیز هیچ کتابی را به عنوان اثر برگزیده یا تقدیری معرفی نکرده‌اند.


ناشران برگزیده
کمیته علمی دهمین جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد، انتشارات قدیانی،‌ محراب قلم و مؤسسه برهان یا انتشارات مدرسه  را به عنوان ناشران برگزیده این دوره معرفی می‌کند.

۷ بهمن ۱۳۹۲ ۲۱:۱۳
تعداد بازدید : ۱,۷۲۸
کد خبر : ۱,۴۶۴